35-erius metus švenčianti bendrija „Viltis“ įteikė „Penki kontinentai“ grupei padėką

Publikuota: 2024 m. lapkričio 15 d. penktadienis

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ švenčia 35-erius veiklos metus. Šia proga bendrija organizavo šventinę konferenciją Vilniuje, Valdovų rūmuose.

Renginyje LR Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė bendrijos steigėjai ir ilgametei vadovei Danai Migaliovai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį už nuopelnus Lietuvai.

„Iš tiesų įspūdinga, kad Jūsų bendruomenė taip anksti suprato, jog sutelktos bendraminčių pastangos – galinga jėga, keičianti žmonių likimus. Nepriklausomybės išvakarėse stoję į kovą už savo vaikų teisę kokybiškai gyventi ir jaustis visaverčiais visuomenės nariais, iki šiol nenuleidžiate rankų“, – sakė Prezidentas.

Pasveikinti bendrijos atvyko ir LR socialinės apsaugos bei darbo ministrė Justina Jakštienė, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros direktorė Eglė Čaplikienė, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė bei kiti.

Apie bendrijos veiklos pradžią papasakojo „Vilties“ garbės narys, medicinos mokslų daktaras bei profesorius, Dainius Pūras. Danai Migaliova ir dabartinė „Vilties“ vadovė Ramunė Lebedytė-Undzėnienė padėkojo už reikšmingą darbą visoms bendrijos organizacijoms, kurių atstovai suvažiavo iš įvairių Lietuvos regionų.

Tarp kviestinių svečių buvo ir „Penki kontinentai“ grupės atstovai, kurie taip pat gavo padėką už ilgametį bendradarbiavimą. Iš savo pusės BS/2 Operacinės veiklos vadovė Auksė Glavinskienė pasveikino bendriją grupės vardu, įteikdama simbolinę statulėlę ir gėlių puokštę.

„Mums didelė garbė būti „Vilties“ bendrijos bičiuliais. Matome didžiulį jų norą padėti kitiems, padėti kurti geresnes sąlygas žmonėms su negalia. Galime pasimokyti iš bendrijos narių užsispyrimo ir kantrybės, kurių reikia visiems, atkakliai siekiantiems savo tikslų“, - sako Auksė Glavinskienė.

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė su bendrija „Viltis“ draugauja daugiau nei 15 metų: remia finansiškai ir nuolat dalyvauja kasmetinėje Draugystės bei kaimynystės šventėje, „Kavos galios“ akcijoje, kurios metu negalią turintys jaunuoliai verda kavą ir arbatą, taip mėgindami integruotis į visuomenę.

„Vilties“ 35-mečio renginio metu buvo ne tik skaitomi pranešimai asmenų su negalia teisių užtikrinimo klausimais, bet ir koncertavo bendrijos narių orkestras „Pliauškutis“, „Spalvų orkestras“, o sutrikusio intelekto meno kolektyvas iš Alytaus parodė spektaklį-miniatiūrą „Keturios žvakės“, sujaudinusį publiką jautria istorija.

Svečius pradžiugino ir dainininkės Aldegundos bei „Čiurlionio kvarteto“ pasirodymai.

Anot Ramunės Lebedytės-Undzėnienės, didžiausias bendrijos poreikis, kad bendruomenės priimtų visus žmones su intelekto negalia. Šių metų pavasarį buvo atidaryti grupiniai gyvenimo namai, kuriuose apsigyveno žmonės su intelekto negalia. Jie patys tvarkosi, gaminasi valgyti, prižiūri savo aplinką. Tikimasi, tokių namų atidaryti ir daugiau. Dar vienas iššūkis – įtraukusis švietimas, kad vaikai su negalia nesijaustų diskriminuojami mokyklose. 

„Viltis“ – viena žinomiausių ir didžiausių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, subūrusi daugiau nei 10 tūkst. narių – sutrikusios raidos vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų, jų šeimos narių, globėjų bei specialistų bendruomenę.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »