Aktualiausios statybų rinkos naujovės – parodoje „Resta 2010“

Publikuota: 2010 m. balandžio 14 d. trečiadienis
Smart House

Šiandien, balandžio 14 dieną, Lietuvos parodų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) duris atvėrė tarptautinė 17-oji statybos ir remonto paroda „Resta 2010“, kurioje savo produktus ir paslaugas pristato daugiau kaip 400 įmonių iš 11 pasaulio šalių. Didžiąją parodos dalį sudaro Lietuvos bendrovės, tačiau savo stendus turi ir apie 40 įmonių iš užsienio šalių: Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Čekijos, Lenkijos, Vokietijos, Argentinos, Nyderlandų.

Balandžio 14–17 dienomis vykstančioje parodoje aktualiausios statybų rinkos naujovės pristatomos ne tik 24 tūkst. kvadratinių metrų plote išsidėsčiusiuose ekspozicijos stenduose, bet ir konferencijų, seminarų, naujų paslaugų ir produktų pristatymų metu. Atsižvelgiant į bendrą ekonominę situaciją, šiais metais vyrauja būsto modernizavimo, alternatyvaus šildymo, aplinkos tvarkymo ir energetikos temos.

Įmonių stenduose galima rasti saulės kolektorių, alternatyvių statybinių medžiagų ir technologijų, kurios padeda taupiau ir ekonomiškiau statyti bei eksploatuoti, veiksmingai šilumą tausojančių stogų, sienų, grindų izoliacinių ir šiltinimo medžiagų. Taip pat pristatomos ir energiją taupančio bei aplinką tausojančio būsto koncepcijos. Parodoje veikia ir Aplinkos ministerijos stendas, kuriame lankytojai gali susipažinti su daugiabučių namų modernizavimo programa bei dalyvavimo joje galimybėmis.

Ilgametė parodų dalyvė įmonių grupė „Penki kontinentai“ savo stende pristato intelektinio būsto sistemą „Smart House“ (angl. Smart House), kuri padeda realizuoti ergonomiško, saugaus ir ekonomiško būsto viziją. Parodos lankytojai turi galimybę susipažinti su pažangiausiomis šios sistemos naujovėmis: naujomis sistemos valdymo internetu ar mobiliuoju telefonu funkcijomis, internetinių (IP) vaizdo stebėjimo kamerų galimybėmis, apskaitos prietaisų (elektros, vandens, šilumos skaitiklių) rodmenų peržiūros sprendimais, kurie padeda kontroliuoti išlaidas, bei kitais būsto išlaidų taupymo būdais.

Pasak „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovo Vaidoto Bijūno, tokio pobūdžio sistemos padeda sutaupyti iki 50 proc. resursų, o žymiai patobulėjusios nuotolinio valdymo technologijos suteikia galimybę internetu ar mobiliuoju telefonu nustatyti atskirų patalpų temperatūrą, įjungti energiją tausojantį „naktinį“ ar „tuščių namų“ režimą, pasirinkti pageidaujamą apšvietimą, tam tikru paros laiku palaistyti veją ir t. t.

Organizatorių teigimu, Baltijos šalių parodų lydere pripažintą renginį kasmet aplanko per 50 tūkst. lankytojų. Praėjusiais metais į tarptautinę parodą „Resta 2009“ atvyko per pusę tūkstančio dalyvių iš Lietuvos ir 12 užsienio šalių. Į trisdešimties tūkst. kv. m plote išsidėsčiusias ekspozicijų sales užsuko daugiau kaip 41 tūkst. statybos verslo specialistų, verslininkų ir kitų parodos lankytojų. Be to, surengta 16 konferencijų, seminarų, naujų produktų ir paslaugų pristatymų.


 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (2)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »