Kasmet su inovatyviais sprendimais parodos lankytojus supažindinanti UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ šiemet kvietė išbandyti naujausias „protingų“ pastatų galimybes, padedančias gyventi ne tik patogiai, bet ir ekonomiškai.
Balandžio 24–27 dienomis sostinės parodų rūmuose „Litexpo“ vyko dvidešimtus metus iš eilės rengiama statybų ir remonto darbų paroda „Resta“. Savo produktus ir paslaugas jubiliejinėje parodoje šiemet pristatė gamintojai iš 12 Europos šalių, tarp kurių Austrija, Baltarusija, Čekija, Didžioji Britanija, Italija, Lenkija, Suomija, Ukraina, Vokietija ir kt.
Kasmet su inovatyviais sprendimais parodos lankytojus supažindinanti UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ šiemet kvietė išbandyti naujausias „protingų“ pastatų galimybes, padedančias gyventi ne tik patogiai, bet ir ekonomiškai. Apie šiųmetę parodą mintimis dalijosi bendrovės Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Kornelijus Šišla.
Kokį įspūdį Jums paliko „Resta 2013“?
Šiemet paroda ne tik jubiliejinė, bet ir rekordinė. 530 renginyje pasirodančių įmonių – rekordinis dalyvių skaičius per visus 20 „Restos“ gyvavimo metų. Netrūko ir lankytojų – jų šiemet buvo per 40 tūkst. Lyginant su ankstesniais metais, krito į akis tai, kad į parodą užsukę interesantai tiksliai žinojo, ko ieško ir ko tikisi iš parodoje dalyvaujančių kompanijų. O tai reiškia, kad namus statantys ar remontuojantys gyventojai ieško technologiškai pažangių sprendimų, domisi naujovėmis.
Ką lankytojai galėjo pamatyti „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ stende?
Į mūsų stendą užsukę parodos lankytojai galėjo savo akimis pamatyti, kaip standartinį namą paversti išmaniuoju. Ir ne tik pamatyti, bet ir išbandyti. Siūlėme patiems planšetiniu kompiuteriu pašerti šunį, išmaniaisiais jungikliais valdyti įvairius susikurtus apšvietimo režimus, intensyvumą, žaliuzes, išmaniuoju telefonu įjungti buitinę techniką, reguliuoti šildymą ir panašiai. Be to, suteikėme galimybę kompiuterio ekrane stebėti resursų suvartojimo grafikus.
„Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Kornelijus Šišla
Mūsų stende lankytojai taip pat galėjo susipažinti su vienu didžiausių Baltijos šalyse loftų projektu „Loft Town“. Vilniuje, Kalvarijų ir Kareivių gatvių sankryžoje, kylantis loftų miestas – tai įvairaus dydžio butai, studijos, loftai ir darbui skirtos patalpos. Ypatingą dėmesį šio projekto vystytojai skiria ekologiškam bei ekonomiškam gyvenimo būdui.
Šiemet pristatėte „Smart Metering“ sistemą. Kaip trumpai ją apibūdintumėte?
Tai išmanioji skaitiklių nuskaitymo sistema, stebinti ir fiksuojanti visų pastato skaitiklių rodmenis. Be to, ji sugeneruoja surinktus duomenis į vieną bendrą sąskaitą, kurią gyventojui telieka apmokėti. Sistemoje taip pat galima nusistatyti užsibrėžtą sutaupyti kiekį ir matyti, kiek išteklių jau sunaudota realiuoju laiku. Tai itin patogu ir ekonomiška. Su šia sistema visi norintys gali susipažinti http://mano.lofttown.lt (prisijungimo vardas DEMO, slaptažodis DEMO).
Ar daug apskritai lietuviai žino apie „protingus“ namus?
Apie „protingus“ namus girdėjo dažnas, tačiau tos žinios labai ribotos. Pastebėjome, kad dažniausiai intelektinis būstas tapatinamas su pastato valdymu daugybe nuotolinio valdymo pultelių. Vis dėlto tai klaidingas įsitikinimas. „Protinguose“ pastatuose visi pastato procesai sujungti į vieną bendrą automatizuotą sistemą, kuri ir vadinama „Smart House“. Ji suteikia galimybę bendrai valdyti bei optimizuoti visus pastate vykstančius procesus.
Dėkojame už pokalbį.
Tie, kas nespėjo apsilankyti parodoje, daugiau apie intelektinį būstą sužinoti ir jo galimybes išbandyti gali užsukę į „Penkių kontinentų“ biurą (Kareivių 2) arba jau įrengtą parodomąjį loftą (Kalvarijų 137).
Plačiau – www.smarthouse.lt.
Žiūrėti siužetus: