Vilniaus knygų mugė – įkvepiančių susitikimų ir atradimų erdvė

Publikuota: 2015 m. vasario 20 d. penktadienis

Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksta 16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jos rengėjai visus mugės dalyvius ir svečius pakvietė pasinerti į keturių dienų knygos šventę, kupiną įkvepiančių susitikimų ir atradimų.

„Visada mėginame rasti žodį, kuris būtų artimas tam jausmui, tai prasmei, supratimui apie knygą. Išties, turbūt gražiausias žodis, kuris tai atspindi yra šviesa. Knyga yra žinios, gyvenimo patirtis, pavyzdys, o svarbiausia, kad tai yra šviesa tam, kas nori siekti tos šviesos, kas nori siekti knygos, kuri lydi mus visą gyvenimą“, – sveikinimo žodyje sakė mugės globėja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vilniaus knygų mugėje ketvirtą kartą dalyvauja ir laida „Knygos per „Penki TV“. Jos prodiuserė Julija Usova sako, kad mugė – tai ne tik svarbiausias šalies metų kultūros renginys, bet ir gera proga susitikti su senais bičiuliais. „Knygų mugė – tai vieta, kurioje susitinka spausdintą žodį gerbiantys ir vertinantys žmonės. Tarp jų – nemažai laidos „Knygos per „Penki TV“ žiūrovų, bičiulių, partnerių. Dalyvavimas mugėje – galimybė su jais susitikti, pabendrauti, aptarti knygų pasaulio naujienas ir, be abejo, pristatyti įspūdingiausias mugės akimirkas artimiausiose savo laidose“, – teigia J. Usova.

Tarp „Knygų per „Penki TV“ bičiulių – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, šiemet siūlanti mugės lankytojams kaip niekad gausią ir įvairią renginių programą. „3-ioje salėje įsikūrusiame Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos stende Leidybos skyrius siūlo įsigyti leidinių, pristatančių biblioteką kaip profesinės literatūros leidėją. Mūsų ekspozicijoje taip pat galima išvysti naujausius leidinius ir vertingiausią ankstesnių metų produkciją. Nacionalinė biblioteka aktyviai dalyvauja ir Bibliotekų erdvėje – kviečia pasitikrinti savo IQ ir iššifruoti du terminus – e. klasika bei iBiblioteka. O smalsiausius mugės lankytojus kviečiame dalyvauti Bibliotekų erdvės laboratorijoje organizuojamose dirbtuvėse, kur Nacionalinė biblioteka ir „Robotikos mokykla“ kviečia susimeistrauti netikėčiausią knygos skirtuką“, – pasakoja bibliotekos direktorius, prof. Dr. Renaldas Gudauskas.

Netrūksta mugėje ir svečių iš užsienio šalių. Viena iš jų – kaimyninė Baltarusija, kasmet pristatanti geriausius savo leidinius ir kitas naujoves. „Džiaugiamės galėdami pristatyti ne tik geriausius savo šalies leidyklų darbus, bet ir drauge su Lietuvos leidėjais parengtus leidinius. Kaip ir kasmet, nepamirštame ir savo senų bičiulių – Pranciškaus Skorinos gimnazijos. Jiems mugės metu padovanosime įvairių knygų, kurios, tikimės, dar ilgai džiugins ištikimus knygų mėgėjus“, – atidarydamas stendą sakė Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis.

Knygų mugėje savo naujausius leidinius pristato ir akademinio pasaulio atstovai – įvairių švietimo įstaigų leidyklos. Tarp jų ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), kviečiantis į gausybė renginių: LEU prof. Liberto Klimkos ir Juozo Algimanto Krištopaičio knygos „Istorijos vėjų pagairėje. Lietuvos mokslo ir švietimo raidos bruožai“ pristatymas, pažintis su doc. dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės knygomis apie Mykolą Kleopą Oginskį, Artūro Svarausko knygos „Krikščioniškoji demokratija nepriklausomoje Lietuvoje (1918–1940 m.). Politinė galia ir jos ribos“ pristatymas, LEU Istorijos fakulteto dekano prof. dr. Eugenijaus Jovaišos knygos „Aisčiai. Raida“ pristatymas ir kt. Beje, LEU Etikos ir Filosofijos katedrų lektorės Rasos Aškinytės-Degėsienės romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ šiemet išrinktas Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje.

Pirmą kartą šiųmetėje knygų mugėje lankytojams pristatoma „Muzikos salė“, kurioje pasinerti į garsų pasaulį kvies ne tik atskiri muzikantai ar grupės, bet ir įvairioms muzikos kryptims atstovaujantys atlikėjai. Atskiruose salės stenduose bus pristatomas lietuviškas džiazas, klasika, hiphopas, folkloras ir dainuojamoji poezija, įsikurs žinomi šalies atlikėjai ir grupės, leidybos kompanijos, organizacijos – nuo Aistės Smilgevičiūtės, Lino Adomaičio, Sauliaus Petreikio ir Keistuolių teatro, „Sutaro“ iki knygų ir muzikos mėgėjams puikiai žinomo „Rūdninkų knygyno“, Lietuvos džiazo federacijos ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bei Vytauto Kernagio fondo, projekto „Atsiduok Vilniui“, „Muzikos agentūros M.P.3.“, elektroninės muzikos leidyklos „Silence Family“, šiuolaikinės baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“. Tiesioginę šios salės renginių transliaciją muzikos mėgėjai gali stebėti svetainėje www.scena.lt ir per Delfi TV. Tokią galimybę melomanams siūlo kanalas „Penki TV“.

Per keturias mugės dienas lankytojai kviečiami į daugiau nei keturis šimtus renginių. Skaitytojų laukia susitikimai su įvairiems literatūros žanrams atstovaujančiais Lietuvos ir užsienio autoriais, filmai, spektakliai, konsultacijos, koncertai iki vėlumos, diskusijos, skaitymai, kūrybinė programa visai šeimai bei kitos netikėtos pažintys ir veiklos.

Ateikite ir įsitikinkite patys – istorija įdomesnė, kai ji – detektyvas!

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha