Lietuvoje susiburs informatikos mokslo specialistai iš įvairių pasaulio šalių

Publikuota: 2015 m. liepos 3 d. penktadienis

Lietuvai suteikta teisė surengti XX tarptautinę mokslinę konferenciją, skirtą informatikos ir kompiuterijos mokymo inovacijoms ir technologijoms. Konferencija „Inovacijos ir technologijos informatikos mokymui“ („Innovation and Technologies in Computer Science Education“) vyks Vilniuje liepos 4–8 d. Liepos 5 d. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme vyks jos atidarymas.

Konferencija rengiama kasmet vis kitoje šalyje, pagrindinis organizatorius – pasaulyje žymi Kompiuterių specialistų asociacija (ACM). Šios konferencijos pirmininkė – profesorė Valentina Dagienė (VU Matematikos ir informatikos institutas).

„ITiCSE“ konferencijose dalyvauja mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių. Gauta 170 straipsnių, stendinių pranešimų, gerosios praktikos ir patarimų, pasiūlymų iš autorių ar bendraautorių, atstovaujančių visiems kontinentams: 50 dalyvių atvyks iš Azijos, 151 iš Europos, 4 iš Afrikos, 119 iš Šiaurės Amerikos, 17 iš Pietų Amerikos, 51 iš Okeanijos.

Įvairių konferencijos veiklų vadovai yra iš beveik 30 šalių (Argentina, Australija, Brazilija, Čilė, JAV, Kanada, Kinija, Danija, Estija, Ispanija, Izraelis, Indija, Italija, Japonija, Jungtinė Karalystė, Lietuva, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Pakistanas, Prancūzija, Peru, Rumunija, Saudo Arabija, Suomija, Šveicarija, Švedija, Vokietija). Dar daugiau šalių atstovauja kiti konferencijos dalyviai, atvykę pasiklausyti pranešimų, dalyvauti diskusijose, dirbti darbo grupėse, nagrinėti stendinius pranešimus ir kt., eksponuoti savo rengiamą programinę įrangą.

Du plenarinių pranešimų autoriai kalbės apie programavimo mokymą ir informatinį mąstymą. Prof. Mordechai (Moti) Ben-Ari iš Weizmanno mokslų instituto (Izraelis) skaitys pranešimą „Ginant programavimą“, kuriame gins šiuo metu dar kontroversiškai vertinamą poziciją, kad programavimas yra fundamentali informatikos veikla, būtina dirbantiems įvariose srityse (administravimo, vadybos ir kt.). Kitas pranešėjas, prof. Maciejus M. Syslo iš Mikalojaus Koperniko universiteto (Lenkija) kalbės apie algoritminį ir informatinį mąstymą, būtiną visiems mokiniams.

„ITiCSE“ konferencija yra žymi darbo grupėmis – tai puiki galimybė susiburti ekspertams ir besidomintiems tam tikra tema ir plėtoti bendrą tyrimą. Septynios darbo grupės dirbs su informatikos terminijos, informatikos švietimo bendrojo ugdymo mokyklose, informacinių technologijų bendrųjų mokymo programų projektavimo, mokymosi analitikos temomis. Darbo grupių vadovai atstovauja 13 šalių.

Konferencijoje rengiama vieša mokslininkų diskusija, bus pateikta daugiau kaip 20 stendinių pranešimų ir vyks gerosios praktikos, taip pat inovatyvios programinės įrangos pristatymai.

Liepos 8 d. LDK valdovų rūmuose rengiamas konferencijos uždarymas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti šachmatų varžybų „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2017“ nugalėtojai

Seime 23-iąjį kartą įvyko tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2017“, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. skaityti »

Vilniaus knygų mugė sulaukė beveik 63 tūkst. lankytojų

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje Vilniaus knygų mugėje šiemet apsilankė 62 840 žmonių. Organizatorių teigimu, toliau stebima augančio susidomėjimo renginiais bei diskusijomis tendencija, o užsienio svečiai stebisi lietuvių meile literatūrai ir knygos grožiui. skaityti »

Vilniaus knygų mugė 2017: dėmesys diskusijoms, renginiams ir Lietuvos pėdsakams pasaulyje

Tradiciškai per 60 tūkst. lankytojų sulaukianti, vasario 23-26 d. vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet didžiausią dėmesį skirs po pasaulį pabirusiems lietuviškiems ženklams – žmonėms, savo darbais, kūriniais ir idėjomis garsinančiais Lietuvą. skaityti »

LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

2017 m. vasario 23–26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė, kurios tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“. skaityti »

M. K. Čiurlionis svečiavosi Vievyje

Žvarbų vasario 7 dienos rytą, skaisčiai saulei palydint, M. K. Čiulionio fondo kūrybinė trupė išjudėjo į Vievį. skaityti »

Robotikos entuziastai gręžiasi į gyvūnijos pasaulį

Robotikos ir tyrimų varžybos FIRST® LEGO League (FLL) kviečia į pirmąsias regionines varžybas jau vasario 11 dieną. skaityti »

Knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai „Google“ karalystėje“ pristatymas

Kviečiame į knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“ pristatymą. skaityti »

Pirmosios spausdintos lietuviškos knygos atgimimas

VU biblioteka ir spaustuvė „Petro ofsetas“ vasario 9 d. P. Smuglevičiaus salėje visuomenei pristatys pirmosios lietuviškos knygos – M. Mažvydo „Katekizmo“ – faksimilę. skaityti »

Vilniuje vyks jau antrasis iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ renginys

Šių metų vasario 4 d. 10 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks mikrokompiuterių hakatonas. skaityti »

Tris dienas lankytojus kvies tarptautinė studijų ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“

Vasario 2 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė didžiausią Baltijos šalyse mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „Studijos“. skaityti »