Eurosistemoje pristatoma antroji eurų banknotų serija „Europa“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 9 d. penktadienis

Europos Centrinis Bankas (ECB) ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai bankai netrukus išleis antrąją eurų banknotų seriją. Naujoji serija pavadinta „Europa“, nes banknotų vandens ženkle ir hologramoje naudojamas Europos, graikų mitologinės būtybės, kurios vardu pavadintas mūsų žemynas, portretas. Naujieji banknotai apyvartoje pasirodys nuosekliai, per kelerius metus, pradedant naujuoju 5 eurų banknotu 2013 m. gegužės mėn.

Kuriant seriją „Europa“, buvo pasinaudota pažanga banknotų technologijos srityje, mat pirmoji serija buvo išleista jau daugiau kaip prieš dešimt metų. Buvo patobulinti naujosios serijos banknotų apsaugos požymiai, padėsiantys dar geriau apsaugoti banknotus. Šiandien atskleisti trys nauji požymiai – vandens ženklas su portretu, holograma su portretu ir smaragdo spalvos skaičius.

Naujieji banknotai yra raidos dalis. Kaip ir pirmosios serijos banknotų, naujųjų banknotų dizainas bus pagrįstas tema „amžiai ir stiliai“ ir juose bus tos pačios pagrindinės spalvos, truputį pakeistos jas pritaikant patobulintiems apsaugos požymiams. Naujuosius banknotus bus lengva atskirti nuo pirmosios serijos banknotų. Seriją „Europa“ sudarys tie patys nominalai, kaip ir ankstesniąją seriją: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų, kurie bus išleisti į apyvartą didėjančia tvarka. Taigi, po 5 eurų banknoto į apyvartą bus išleistas 10 eurų banknotas.

Pirmosios serijos banknotai apyvartoje cirkuliuos kartu su naujosios serijos banknotais, tačiau pamažu bus išimami iš apyvartos ir galiausiai nustos būti teisėta mokėjimo priemone. Kada tai įvyks, bus pranešta labai iš anksto. Tačiau pirmosios serijos banknotai savo vertės niekada nepraras ir juos bus galima bet kada pasikeisti visuose Eurosistemos nacionaliniuose centriniuose bankuose.

2013 m. sausio 10 d. bus atskleistas visas serijos „Europa“ 5 eurų banknotas, o kitų metų gegužės mėn. kredito įstaigos pradės leisti naujuosius banknotus į apyvartą per bankų ir pašto tarnybų langelius arba bankomatus.

Visuomenei informuoti apie seriją „Europa“, 2013 m. ECB ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai bankai visoje euro zonoje vykdys įvairiems visuomenės informavimo kanalams skirtą informacinę kampaniją. Šiuo metu kaip tik vyksta pasiruošimas šiai kampanijai, kurią ECB padės vykdyti viešojo konkurso būdu atrinktos dvi agentūros.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »