Mokėjimo kortelėmis atsiskaitoma du kartus dažniau negu grynaisiais pinigais

Publikuota: 2015 m. gegužės 11 d. pirmadienis

SEB banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose vidutiniškai buvo atsiskaitoma 25 kartus. Tuo tarpu prie bankomato pasiimti pinigų pinigų SEB banko klientai traukė rečiau − per ketvirtį viena kortele buvo atliekama vidutiniškai 11 tokių operacijų.

Palyginti su 2011 m. pirmo ketvirčio statistika, matyti, kad žmonių atsiskaitymo ir pinigų ėmimo  iš bankomatų įpročiai gerokai pakito − tuo metu viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose per ketvirtį vidutiniškai buvo atsiskaitoma 18 kartų, o grynųjų pinigų iš bankomatų pasiimama 12 kartų.

„Per ketverių metų laikotarpį Lietuvos gyventojų atsiskaitymo už prekes įpročiai sparčiai kito ir šiandien matome, kad mokėjimo kortelėmis parduotuvėse ar kitose prekybos vietose žmonės atsiskaito trečdaliu dažniau. Be to, lietuviai jau įpranta kortele atsiskaityti ir už nedidelės vertės kasdienius pirkinius − vien pernai atsiskaitymų kortele mokėjimo vietose, kai pirkinio suma neviršija 20−ies litų, skaičius išaugo 14 procentų“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Remiantis statistika, vos per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, sparčiai didėjo − šių metų kovo pabaigoje jau daugiau negu trečdalis (34 proc.) iš visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, buvo mokama kortele. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu šis santykis buvo 31 proc., 2011 m. kovo pab. − tik 25 procentai. Daugiau kaip kas antras (58 proc.) SEB banko mokėjimo kortelių turėtojas šiuo metu per mėnesį iš bankomatų pasiima mažiau negu 300 eurų, o iki 500 eurų per mėnesį pasiima net 77 proc. kortelių turėtojų.

„Mažėjantį poreikį turėti grynųjų pinigų lemia net kelios priežastys. Pirmiausia, pastaraisiais metais vyksta iš tiesų intensyvi mokėjimo kortelių infrastruktūros plėtra šalyje: šiandien kortele jau galima mokėti net kai kuriose turgavietėse, taksi automobiliuose, užsukus pas notarą, mokant įvairias valstybės institucijų rinkliavas. Antra vertus, patys gyventojai vis labiau ima vertinti kortelės, kaip atsiskaitymo priemonės, patogumą ir saugumą. Šiemet įtakos turėjo ir euro įvedimas − žmonėms paprasčiau mokėti kortele, nes nereikia nešiotis piniginėje smulkių pinigų, su kuriais dabar susiduriame dažniau, nes naudojame stambesnę valiutą“, − sako V. Doveika.

Nuo šių metų liepos 9 dienos SEB bankas, norėdamas ir toliau skatinti gyventojus dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis kaip atsiskaitymo priemonėmis, keis kai kurių paslaugų, susijusių su debeto ir kredito kortelėmis, sąlygas ir mažins populiariausių mokėjimo kortelių išdavimo ir naudojimo įkainius.

„Stengiamės ir toliau skatinti gyventojus rinktis patogų ir saugų atsiskaitymo būdą mokėjimo kortele, bei toliau keisti įpročius tų, kurie mokėjimo kortelę vis dar pirmiausia naudoja pasiimdami grynųjų pinigų. Todėl nuo vasaros daugiau nei dešimtadaliu sumažinsime populiariausių debeto kortelių, dar daugiau − kai kurių kredito kortelių mokesčius“, − sako V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas gyventojams ir įmonėms iš viso yra išdavęs 932 432 tūkst. mokėjimo kortelių. Skaičiuojama, kad per metus, palyginti 2015 ir 2014 metų pirmų ketvirčių duomenimis, SEB banko mokėjimo kortelių apyvarta padidėjo 4 procentais.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »