Mokėjimo kortelėmis atsiskaitoma du kartus dažniau negu grynaisiais pinigais

Publikuota: 2015 m. gegužės 11 d. pirmadienis

SEB banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose vidutiniškai buvo atsiskaitoma 25 kartus. Tuo tarpu prie bankomato pasiimti pinigų pinigų SEB banko klientai traukė rečiau − per ketvirtį viena kortele buvo atliekama vidutiniškai 11 tokių operacijų.

Palyginti su 2011 m. pirmo ketvirčio statistika, matyti, kad žmonių atsiskaitymo ir pinigų ėmimo  iš bankomatų įpročiai gerokai pakito − tuo metu viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose per ketvirtį vidutiniškai buvo atsiskaitoma 18 kartų, o grynųjų pinigų iš bankomatų pasiimama 12 kartų.

„Per ketverių metų laikotarpį Lietuvos gyventojų atsiskaitymo už prekes įpročiai sparčiai kito ir šiandien matome, kad mokėjimo kortelėmis parduotuvėse ar kitose prekybos vietose žmonės atsiskaito trečdaliu dažniau. Be to, lietuviai jau įpranta kortele atsiskaityti ir už nedidelės vertės kasdienius pirkinius − vien pernai atsiskaitymų kortele mokėjimo vietose, kai pirkinio suma neviršija 20−ies litų, skaičius išaugo 14 procentų“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Remiantis statistika, vos per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, sparčiai didėjo − šių metų kovo pabaigoje jau daugiau negu trečdalis (34 proc.) iš visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, buvo mokama kortele. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu šis santykis buvo 31 proc., 2011 m. kovo pab. − tik 25 procentai. Daugiau kaip kas antras (58 proc.) SEB banko mokėjimo kortelių turėtojas šiuo metu per mėnesį iš bankomatų pasiima mažiau negu 300 eurų, o iki 500 eurų per mėnesį pasiima net 77 proc. kortelių turėtojų.

„Mažėjantį poreikį turėti grynųjų pinigų lemia net kelios priežastys. Pirmiausia, pastaraisiais metais vyksta iš tiesų intensyvi mokėjimo kortelių infrastruktūros plėtra šalyje: šiandien kortele jau galima mokėti net kai kuriose turgavietėse, taksi automobiliuose, užsukus pas notarą, mokant įvairias valstybės institucijų rinkliavas. Antra vertus, patys gyventojai vis labiau ima vertinti kortelės, kaip atsiskaitymo priemonės, patogumą ir saugumą. Šiemet įtakos turėjo ir euro įvedimas − žmonėms paprasčiau mokėti kortele, nes nereikia nešiotis piniginėje smulkių pinigų, su kuriais dabar susiduriame dažniau, nes naudojame stambesnę valiutą“, − sako V. Doveika.

Nuo šių metų liepos 9 dienos SEB bankas, norėdamas ir toliau skatinti gyventojus dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis kaip atsiskaitymo priemonėmis, keis kai kurių paslaugų, susijusių su debeto ir kredito kortelėmis, sąlygas ir mažins populiariausių mokėjimo kortelių išdavimo ir naudojimo įkainius.

„Stengiamės ir toliau skatinti gyventojus rinktis patogų ir saugų atsiskaitymo būdą mokėjimo kortele, bei toliau keisti įpročius tų, kurie mokėjimo kortelę vis dar pirmiausia naudoja pasiimdami grynųjų pinigų. Todėl nuo vasaros daugiau nei dešimtadaliu sumažinsime populiariausių debeto kortelių, dar daugiau − kai kurių kredito kortelių mokesčius“, − sako V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas gyventojams ir įmonėms iš viso yra išdavęs 932 432 tūkst. mokėjimo kortelių. Skaičiuojama, kad per metus, palyginti 2015 ir 2014 metų pirmų ketvirčių duomenimis, SEB banko mokėjimo kortelių apyvarta padidėjo 4 procentais.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »