Objektyvus įkainių pagrįstumo tyrimas sustiprins pasitikėjimą šalies bankų rinka – Lietuvos bankų asociacija

Publikuota: 2012 m. gegužės 25 d. penktadienis

Lietuvos centrinio banko vykdomas bankų įkainių pagrįstumo tyrimas padės užkirsti kelią šiuo metu objektyviais duomenimis nepagrįstoms, todėl dažniausiai emocingoms, o kartais ir atvirai populistinėms spekuliacijoms šia jautria gyventojams ir verslui tema, teigia Lietuvos bankų asociacija.

"Kainos, o ypač jų dydis visuomet yra jautri tema, todėl svarbu, kad diskusijose apie bankų sektorių pagaliau būtų remiamasi objektyviais analizės duomenimis. Bankų paslaugomis daugelis iš mūsų naudojamės kone kasdien, todėl norėtume, kad liktų kuo mažiau erdvės galimoms abejonėms dėl ekonominio įkainių pagrįstumo," – sako Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

Lietuvos bankas yra pranešęs, kad pradeda bankų įkainių už suteiktas paslaugas pagrįstumo tyrimą. Juo siekiama nustatyti, kiek mokėjimo paslaugų teikėjams kainuoja grynųjų pinigų tvarkymo, kredito pervedimų, tiesioginio debeto, debeto ir kredito kortelių operacijos ir kokių sąnaudų dalis padengiama pajamomis.

Numatyta, kad tyrimo rezultatai paaiškės rudenį. Šiuo metu daugiau nei penkiolika Europos Sąjungos centrinių bankų gilinasi į bankų įkainių pagrįstumo klausimus.

Pasak Lietuvos bankų asociacijos prezidento, atliekant sąnaudų už mokėjimo paslaugas analizę svarbu remtis simetriškumo principu. T. y. būtina vertinti ir grynųjų pinigų tvarkymo išlaidas bei būtinąsias investicijas dėl griežtų ir dažnai tobulinamų valstybės, taip pat rinkos priežiūros institucijų, reikalavimų dėl duomenų teikimo, finansinių paslaugų kokybės ir saugumo bei jų stebėsenos.

"Esame įsitikinę, kad pirmą kartą atliekama įvairiapusė Lietuvos banko analizė prisidės prie pasitikėjimo šalies bankų rinka didinimo ir suteiks jai dar vieną konkurencinį postūmį," – sako S. Kropas.

Pernai Lietuvos banko atlikto mokėjimo įstaigų bei kredito unijų teikiamų mokėjimo paslaugų įkainių palyginimo tyrimas parodė, kad lėšos už mokėjimus sudaro maždaug 9 proc. visų bendrų bankų pajamų. Prieita prie išvados, kad palyginti su kaimyninėmis šalimis, mokėjimai litais šalyje yra bene mažiausi, o mokėjimai eurais pigesni kitose šalyse.

2009-ųjų Europos Komisijos duomenimis, Lietuvoje vidutinis banko sąskaitos eksploatavimo mokestis yra antras pagal mažumą Europos Sąjungoje, o veikiančių bankų įkainiai skelbiami itin skaidriai. Be pačių bankų svetainių, kur pateikiami visų pagrindinių paslaugų įkainiai, šiuo metu palyginamoji informacija apie 37 standartinius 13 Lietuvos ir užsienio bankų filialų taikomus įkainių tarifus už suteiktas paslaugas yra skelbiama Lietuvos banko interneto svetainėje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »