SEB bankas apdovanojo geriausius šalies abiturientus

Publikuota: 2012 m. liepos 27 d. penktadienis

SEB bankas jau septintus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus SEB bankas įteikė 57-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus.

„Esate tie ypatingi 57, kurie išsiskyrė iš daugiau bei 40 tūkstančių abiturientų, pasiekdami tokių gerų rezultatų. Tik per savo atkaklumą, žinias, užsispyrimą tą tikslą pasiekėte. Jums atėjo laikas įrodyti, ko jūs su savo žiniomis, ambicijomis, maksimalizmu, esate verti universitetuose, įkurdami savo verslus, žengdami į darbo rinką“, – sveikindamas geriausius abiturientus sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Geriausiems Lietuvos abiturientams šiemet įteikti SEB banko investicinių fondų dovanų čekiai ir dovanų kuponai, tapus studentais leidžiantys nemokamai gauti tarptautinį studento pažymėjimą ir mokėjimo kortelę kartu – SEB ISIC MASTERCARD.

Padedant Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), SEB bankas kasmet atrenka ir apdovanojimus įteikia mokiniams, laikiusiems ne mažiau kaip keturis valstybinius brandos egzaminus ir surinkusius aukščiausius jų įvertinimo balus. Tuo atveju, jeigu abiturientas laikė daugiau egzaminų, sumuojami keturi geriausi pasiekti rezultatai.

NEC duomenimis, šiemet egzaminus laikė beveik 45 tūkst. moksleivių. Maksimalų balų skaičių – 400 balų iš 4-ių egzaminų – šiemet surinko 4 moksleiviai. Daugiausia SEB banko apdovanotų geriausius rezultatus šiemet pasiekusių abiturientų yra iš Vilniaus (19) bei Kauno (11), taip pat Panevėžio (4), Šiaulių (2), po 1 abiturientą – iš Biržų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Plungės, Rietavo, Rokiškio, Šakių, Šalčininkų, Vilkaviškio ir Visagino.

Iš mokyklų geriausiais balais egzaminus išlaikiusių moksleivių skaičium labiausiai išsiskyrė Kauno KTU gimnazijos abiturientai, kurių SEB bankas apdovanojo net 9. SEB bankas taip pat 9 apdovanojimus įteikė ir Vilniaus licėjaus abiturientams.

SEB bankas vykdė ir savo apdovanotų geriausių abiturientų apklausą, kurios rezultatai parodė džiuginančią tendenciją – šiemet net du trečdaliai (72 proc.) pažangiausių Lietuvos abiturientų – daugiausia, palyginus kelių pastarųjų metų statistiką (pernai buvo 63 proc.) – sakosi tolesnes studijas ketinantys tęsti Lietuvoje, daugiausia – net dvidešimt – ketina rinktis mediko profesiją, taip pat populiarios yra ekonomikos, vadybos, politologijos specialybės.

Populiariausia mokymosi įstaiga tarp Lietuvoje studijuosiančių abiturientų – Vilniaus universitetas, kuriame studijas tęs daugiau nei pusė apklaustųjų. Kiti toliau mokysis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), Kauno technologijos universitete (KTU) ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Absoliuti dauguma (80 proc.) į užsienį studijuoti vykstančių studentų nurodo studijas tęsiantys Jungtinėje Karalystėje. Tarp Anglijoje studijuoti nusprendusių abiturientų populiariausi yra Kembridžo, Voriko, Glazgo, Notingemo, Ekseterio, Londono bei Londono „Queen Mary“ universitetai.

Škotijos universitetai, taip pat populiari kryptis studijuoti, dažniausiai pasirenkami universitetai – Aberdyno ir Edinburgo Neipiro. Kai kurie geriausi šių metų abiturientai nurodo vyksiantys ir į Tilburgo universitetą Nyderlanduose, Varšuvos universitetą Lenkijoje bei Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje, Latvijoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »