Skelbiami SEB banko grupės 2015 metų pirmo pusmečio veiklos rezultatai

Publikuota: 2015 m. liepos 14 d. antradienis

Preliminariais duomenimis, per pirmą 2015 metų pusmetį AB SEB bankas uždirbo 36,9 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 32,7 mln. eurų  neaudituoto grynojo pelno. Šis rezultatas yra apskaičiuotas laikantis Lietuvos banko dokumentuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Per pirmą 2014 metų pusmetį AB SEB bankas uždirbo 43,0 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 43,0 mln. eurų  neaudituoto grynojo pelno.

SEB banko prezidento Raimondo Kvedaro komentaras

Pirmą 2015 metų pusmetį toliau daugėjo klientų, pasirinkusių SEB pagrindiniu banku, didėjo banko grupės veiklos efektyvumas. Kaip ir prognozuota, įvedus eurą sumažėjo banko pajamos už valiutos keitimo ir pinigų pervedimo operacijas.

Toliau  buvo juntama geopolitinio neapibrėžtumo įtaka, šių metų pradžioje sulėtėjo šalies BVP augimo tempas. Kita vertus, mažų palūkanų aplinka, verslo įmonių aktyvumas lemia, kad kreditavimo apimtis išsijudina. Bendras SEB banko paskolų ir lizingo portfelis išliko stabilus, o banko naujų paskolų vertė, palyginus pirmą 2015m. pusmetį su analogišku laikotarpiu pernai, padidėjo net 19 proc., neįskaičiuojant vieno didelio pernai sudaryto sandorio. Daugėjo perspektyvių finansuoti projektų, kadangi užsivėrus Rusijos rinkoms, verslininkai atrado naujų verslo galimybių kitomis eksporto kryptimis. Didėjo ir gyventojų aktyvumas skolinantis būstui įsigyti – per metus naujų būsto paskolų bankas suteikė net 21 proc. daugiau negu atitinkamu laikotarpiu pernai.

Pastarąjį pusmetį aktyviai dirbome su mažomis ir vidutinėmis įmonėmis – joms suteiktų paskolų portfelis šių metų pirmą pusmetį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, didėjo daugiausiai per pastaruosius kelerius metus –  5 procentais. Spartesnio paskolų portfelio augimo lūkesčius siejame su prasidedančiu nauju Europos finansinės perspektyvos laikotarpiu, kuriuo turėtų pagyvėti investicijos ir darbo vietų kūrimas.

Palyginti su 2014 metų pirmu pusmečiu, indėlių banke padaugėjo puse milijardo eurų – nuo 3,8 iki 4,4 mlrd. eurų.

Pastebime, kad klientai vis daugiau naudojasi elektroninėmis banko paslaugomis, dėl to mažėja klientų srautai banko skyriuose. Toliau daugėjo internetu atliekamų pinigų pervedimo operacijų, klientai dažniau atsiskaitydavo mokėjimo kortelėmis, pasiimdavo mažiau grynųjų pinigų iš bankomatų, dažniau naudojasi grynųjų pinigų įmokėjimo savitarnos paslaugomis.

Toliau įgyvendiname savo veiklos strategiją būti geriausiu patarėju gyventojams ir įmonėms, ieškantiems ilgalaikių finansinių sprendimų, plečiame elektroninių ir savitarnos paslaugų tinklą, siekiame spartesnės mokėjimo kortelių paslaugų plėtros.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »