Antrosiose tarptautinėse programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ – rekordinis dalyvių ir sukurtų aplikacijų skaičius

Publikuota: 2012 m. lapkričio 14 d. trečiadienis

Nuo žaidimų, orų prognozių iki sudėtingų bankinių, sveikatos apsaugos asociacijoms padedančių rinkti aukojamus pinigus aplikacijų. Šios ir dar daugelis kitų programėlių buvo sukurta rekordinio dalyvių skaičiaus sulaukusiose aplikacijų dirbtuvėse „AppCamp“.

Antrosiose tarptautinėse programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ šiemet dalyvavo 450 dalyvių, per 48 valandas buvo sukurtos net 58 programėlės. Tai yra beveik trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais.

Šiemet renginyje daugiausiai dėmesio buvo skiriama socialines problemas spręsti padedančioms programėlėms. Tarp sukurtų programėlių – sprendimai rinkti lėšas įvairioms sveikatos apsaugos asociacijoms, aplikacijos, skatinančios tėvų ir vaikų bendradarbiavimą, teismo posėdžių ar norimų bylų sekimas, masažo gidas, programėlė, leisianti kovoti su automobilių parkavimo taisyklių pažeidėjais, ir dar daugelis kitų.

„Šiemet renginys su kaupu patenkino mūsų visų – organizatorių ir dalyvių lūkesčius. Labai džiaugiamės augančiu dirbtuvių mastu bei Lietuvos aplikacijų kūrėju potencialu“, – sakė „AppCamp“ generalinis direktorius Tomas Martūnas.

Kurdami programėlės, dirbtuvių dalyviai turėjo galimybę konsultuotis ir būti įvertinti pasaulinio lygio mentorių iš tokių kompanijų kaip „ING Direct“, „Microsoft“, „TeliaSonera“, „Groupon“, „Samsung“ ir kitų. Dalyvių vertinimu, bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais – tai didžiausia ir vertingiausia patirtis aplikacijų kūrėjams.

„Niekam ne paslaptis, kad programuotojai dažniausiai yra intravertai, todėl jiems labai sudėtinga patiems užmegzti kontaktą. Tokie renginiai kaip „AppCamp“ priverčia atsistoti, nueiti susipažinti, daryti ir kopti aukštyn. Vien dalyvavimas įvairiose iniciatyvose yra neįkainojama patirtis. Labiausiai šiose dirbtuvėse vertiname galimybę konsultuotis su mentoriais iš užsienio šalių, kurie gali įvertinti mūsų naujas idėjas globalioje perspektyvoje, pasiūlyti sprendimų, padėsiančių eiti pirmyn“, – pasakojo geriausios mobiliosios aplikacijos titulą pelniusios komandos „KeyApp“ nariai.

Geriausių programėlių autoriams atiteko piniginiai prizai, taip pat „Samsung“, „Omnitel“, „Addvisors“, „AdDuplex“, „Barclays“ ir „Microsoft“ įsteigtos dovanos. Trys geriausios komandos turės šansą pristatyti savo idėjas Vilniuje vyksiančio tarptautinio renginio „Silicon Valley Comes to Baltics“ metu.

„Mobiliosios aplikacijos tampa vis populiaresnės – tai parodo itin didelis kūrėjų ir vartotojų susidomėjimas aplikacijomis. Be to, nuolat auga ir sukuriamų aplikacijų lygis. Dalyvauju tokio pobūdžio renginiuose visame pasaulyje ir drąsiai galiu pasakyti, kad Lietuvoje organizuojamas „AppCamp“ yra aukščiausio lygio renginys, kuriame esu buvęs“, – sakė „Samsung Electronics Poland“ Tyrimų ir plėtros centro atstovas Dariusz Koc.

„AppCamp“ nugalėtojai:

„KeyApp“ – geriausia mobilioji aplikacija, kuri suteikia puikią alternatyvą prieigai prie durų ir vartų sistemos atrakinimo bei atidarymo;

„Triangularis“ – geriausiai į „Samsung S–Pen“ orientuota „Android“ aplikacija, kuri vaizdus iškraipo trikampe figūra;

„Tropic Mind“ – geriausia „Android“ aplikacija: žaidimas „ARGH!“;

„Trustribe“, „SMASH LT“ ir „Whemsy“ – geriausias tarptautinis potencialas;

„EyLean“ – geriausias „Windows 8“ parduotuvės žaidimas: ralio žaidimas, kuriame lenktynės vyksta realiais keliais žemėlapyje;

„Cereal Killers“ – geriausia „Windows Phone“ aplikacija: orų prognozių aplikacija.

Visa informacija apie programėlių dirbtuves „AppCamp“. Vaizdo įrašą iš „AppCamp 2012“ žiūrėkite čia

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »