EK klausia nuomonės dėl elektroninių sąskaitų naudojimo viešuosiuose pirkimuose

Publikuota: 2012 m. lapkričio 22 d. ketvirtadienis

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtoje apklausoje ir pareikšti nuomonę dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo. EK apklausa dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo vyks iki 2013 m. sausio 14 d. Įvertinus šios apklausos rezultatus bus priimti sprendimai dėl tolesnių veiksmų ES.

Lietuvoje pastaraisiais metais pasiekta nemaža pažanga dėl elektroninių viešųjų pirkimų procedūrų. Elektroniniai viešieji pirkimai siekia apie 80 proc. visų skelbiamų pirkimų vertės. Jau žengti ir pirmieji žingsniai siekiant teikti elektronines viešųjų pirkimų sąskaitas. Finansų ministerija kartu su partneriais vykdo projektą „Elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ sukūrimas“. Projektu siekiama sukurti ir 2014 m. įdiegti informacinę sistemą, kuri užtikrintų elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ teikimą.

Pastarąjį dešimtmetį informacinių technologijų pažanga ES suteikė galimybę automatizuoti nemažai verslo procesų, įskaitant elektroninių sąskaitų teikimą. Kai kurios valstybės narės elektronines sąskaitas jau naudoja ir viešuosiuose pirkimuose. Tai padeda sumažinti lėšas, pagreitinti atsiskaitymo terminus, sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Todėl svarbu skatinti viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimą, tačiau kartu turime spręsti ir skirtingų valstybių narių tam naudojamų sistemų suderinamumo klausimą, kad būtų išvengta vidaus rinkos fragmentavimo.

EK apklausos dėl viešųjų pirkimų elektroninių sąskaitų naudojimo klausimyną galima rasti adresu http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=einvoicingpubproc&lang=lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »