Ekologinis tiltas – alternatyvios energijos koncepcija

Publikuota: 2011 m. kovo 28 d. pirmadienis

Tiltai – inžineriniai statiniai, suprojektuoti taip, kad atliktų savo funkcijas esant įvairiausioms klimatinėmis sąlygomis. Keista, bet iki šiol niekam nekilo mintis, kad šiuos žmogaus sukurtus inžinerinius statinius galima panaudoti alternatyvios, draugiškos aplinkai energijos gamybai. Atsižvelgiant į vietos sąlygas, tiltai gali būti naudojami išgaunant vėjo ar saulės energiją. Nors paprastai transporto infrastruktūroje naudojami tiltai negalėtų būti vadinami draugiškais aplinkai statiniais, tačiau dažnai jie būna pastatyti atvirose vietovėse, kur tiesiogiai veikiami saulės ir vėjo. Tai sudaro ypač palankias sąlygas išgauti saulės ir vėjo energiją.

Vienas iš ekologinių tiltų projektų buvo sukurtas Italijoje. Tai dalis projekto „Saulės energijos parkas-saulės greitkelis“, kurio tikslas – atnaujinti uždarytą greitkelio, jungusio Bagnerą ir Scillą, atkarpą. Šiam projektui sukurti buvo paskelbtas konkursas, kurį pasitelkę inovatyvias technologijas laimėjo trijų inžinierių grupė: Francesco Colarossi, Giovanna Saracino ir Luisa Saracino. Jie įvertino šio projekto potencialą išgaunant saulės ir vėjo energiją, kadangi vietovė, kurioje turėjo būti statomas tiltas, yra aukštai virš jūros lygio, todėl labai vėjuota bei atvira kepinančiai viduržemio saulei.

Inžinieriai pasiūlė, kad tilto danga būtų pagaminta ne iš tradicinio asfalto, bet iš tankaus tinklo saulės kolektorių, padengtų tvirto plastiko sluoksniu. Šie saulės kolektoriai pagamintų apie 11,2 mln. kWh elektros energijos per metus. Dar 26 vėjo turbinos, įmontuotos į tarpus tarp tilto atramų, papildomai pagamintų 36 milijonus kWh. Taigi iš viso šios inovatyvios technologijos įgalintų aprūpinti elektros energija per 15 tūkstančių namų ūkių kiekvienais metais. Ir tai dar ne viskas. Tilto projektuotojai puoselėja idėją, jog tilto kelkraščiai galėtų tapti mažais ūkiais, kuriuose ūkininkai augintų daržoves ir čia pat jomis prekiautų.

Žinoma, gal tai ir per toli žvelgianti idėja, vis tik kol kas mes norėtume, kad įvairūs architektai, inžinieriai bei kiti urbanistikos srityje dirbantys žmonės pradėtų labiau domėtis ir įgyvendinti alternatyviosios energijos projektus kasdieniame gyvenime, bent jau pirmąją aprašyto projekto Italijoje dalį.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »