Europos el. ryšių reguliuotojai aptarė informacinių ir ryšių technologijų klausimus

Publikuota: 2016 m. spalio 11 d. antradienis


LR ryšių reguliavimo tarnybos dir. Feliksas Dobrovolskis

2016 m. spalio 5-7 dienomis Vilniuje vyko Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucijos BEREC plenarinis posėdis ir Nepriklausomų reguliuotojų grupės (IRG) Generalinė asamblėja. Posėdžiavę Europos Sąjungos nacionalinių elektroninių ryšių reguliavimo institucijų vadovai iš 37 ES valstybių narių ir kandidačių aptarė Europos Komisijos pasiūlymą dėl Elektroninių ryšių kodekso, Europos Komisijos įgyvendinamuosius teisės aktus tarptautinio tarptinklinio ryšio srityje, naujo reguliavimo tinklų neutralumo  srityje praktinius aspektus ir kitus svarbius ES mastu klausimus.

Renginio metu vyko ir seminaras, kurio pagrindinė tema ‒ neįgaliųjų prieiga prie informacinių ir ryšių technologijų (IRT). Savo mintimis apie tai, su kokiomis problemomis susiduria neįgalieji ir kaip sprendžiami jų klausimai skaitmeninio turinio, televizijos transliacijų, kitų audiovizualinių paslaugų srityje, pasidalino Vilniaus išsėtinės sklerozės draugijos vadovė Ana Staševičienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovas Justas Pažarauskas. Savo patirtį, pozicijas ir pasiūlymus ES šalių elektroninių ryšių reguliuotojams pristatė tarptautinių organizacijų, atstovaujančių Europos piliečių ir negalią turinčių asmenų interesams, Europos televizijos transliuotojų, skaitmeninio turinio paslaugų teikėjų, įrangos gamintojų atstovai.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktorius Feliksas Dobrovolskis atkreipė dėmesį, jog svarbu, kad šis renginys vyksta Vilniuje ir jo metu nagrinėjami tokie aktualūs klausimai, kaip neįgaliųjų asmenų galimybės naudotis IRT ir el. ryšių reguliavimo sistemos peržiūra. „Mums, kaip IRT profesijos atstovams yra svarbu siekti, kad Europos piliečiai turėtų kuo platesnes galimybes naudotis IRT technologijomis nepaisant negalios. O reguliavimo peržiūra turi sudaryti Europos IRT sektoriui palankiausias plėtros sąlygas verslui, kurios lemia patrauklių paslaugų teikimą vartotojams“, ‒ sakė F.Dobrovolskis.

BEREC plenarinės konferencijos metu ES nacionalinių el. ryšių reguliavimo institucijų vadovai itin aktyviai diskutavo dviem svarbiais klausimais: pasiūlymas dėl Elektroninių ryšių kodekso ir BEREC teikiama nuomonė dėl Europos Komisijos tarptinklinio ryšio aspektų, ypatingai dėl sąžiningo naudojimo taisyklių rengimo. Vadovai sutiko su Europos Komisijos numatytais tikslais dėl itin spartaus (1GB) interneto pateikimo vartotojams iki 2025 m., tačiau kvestionavo ES institucinių galios balanso perskirstymą ir didesnių galių suteikimą EK.

BEREC planuoja, kad savo patikslintą nuomonę atsižvelgiant į išsakytas pastabas susitikimo Vilniuje metu, patvirtins elektroninio balsavimo būdu spalio viduryje, o nuomonę dėl El. ryšių kodekso – iki 2016 m. gruodžio mėn.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »