„Intel“: nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai išnyks per artimiausią dešimtmetį

Publikuota: 2011 m. liepos 19 d. antradienis

San Franciske (JAV) vykusioje konferencijoje „SEMICON West“ kompanijos „Intel“ atstovas Rama Skukla pasidalijo prognozėmis apie tai, jog skirtumai tarp įprastinių nešiojamųjų ir modernių planšetinių kompiuterių nyksta sparčiau, nei tai numano dauguma šios įrangos kūrėjų ir gamintojų.

Negana to, R. Skukla nuomone, visai tikėtina, jog nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai tokie, kokius mes įsivaizduojame šiandien, išnyks per artimiausią dešimtmetį.

„Bus sunku pastebėti tą momentą, kai prasidės vieno tipo įrenginių saulėlydis ir prasidės naujos kartos gaminių bumas. Netgi šiandien asmeninių kompiuterių koncepcija jau yra pasenusi moraliniu požiūriu“, – kalbėjo „Intel“ atstovas.

Klausytojams jis taip pat pridūrė, jog ateities kompiuteriai taps itin mobiliais „asmeniniais kompanionais“, kurie sinchronizuos savo duomenis tarpusavyje, pasinaudodami kiekvieną vartotoją supančiu individualiu informacinio tinklo „debesimi“. Šia informacija vartotojai galės dalytis su kitais arba išsaugoti privatumą, atsižvelgdami į savo poreikius.

R. Skukla teigimu, tokio keitimosi informacija saugumui užtikrinti prireiks glaudaus aparatinės ir programinės įrangos kūrėjų bendradarbiavimo. Pranešime taip pat buvo teigiama, jog „Intel“ šiuo metu aktyviai dirba minėtoje srityje ir per artimiausius penkerius metus turėtume sulaukti „esminių pokyčių“. Pavyzdžiui, vien tik grafikos procesorių našumą iki 2015 metų tikimasi padidinti 12 kartų. Toks teiginys grindžiamas dabartinių „Sandy Bridge“ mikroprocesorių pažanga.

Deja, nebuvo detalizuota, kaip konkrečiai atrodys plataus vartojimo elektronikos įrenginiai po 10 metų. Žvelgiant į praeitį, akivaizdu, jog technologijų pažanga labiausiai keitė komunikacijas, tiksliau, mobiliuosius telefonus. Galima tikėtis, jog tendencija išliks, tačiau kalbos apie formą lieka spekuliacinio pobūdžio, galbūt tai bus išmanieji laikrodžiai, galintys suprojektuoti didelės raiškos vaizdą ant praktiškai bet kokio paviršiaus. Įmanoma, jog tai bus jutikliai, reaguojantys į mūsų judesius. Tikimasi, kad ekranus pakeis „Star Wars“ visatą primenančios hologramos. Bet kuriuo atveju, naujos technologijos turėtų būti įdomios.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »