„Intel“: nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai išnyks per artimiausią dešimtmetį

Publikuota: 2011 m. liepos 19 d. antradienis

San Franciske (JAV) vykusioje konferencijoje „SEMICON West“ kompanijos „Intel“ atstovas Rama Skukla pasidalijo prognozėmis apie tai, jog skirtumai tarp įprastinių nešiojamųjų ir modernių planšetinių kompiuterių nyksta sparčiau, nei tai numano dauguma šios įrangos kūrėjų ir gamintojų.

Negana to, R. Skukla nuomone, visai tikėtina, jog nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai tokie, kokius mes įsivaizduojame šiandien, išnyks per artimiausią dešimtmetį.

„Bus sunku pastebėti tą momentą, kai prasidės vieno tipo įrenginių saulėlydis ir prasidės naujos kartos gaminių bumas. Netgi šiandien asmeninių kompiuterių koncepcija jau yra pasenusi moraliniu požiūriu“, – kalbėjo „Intel“ atstovas.

Klausytojams jis taip pat pridūrė, jog ateities kompiuteriai taps itin mobiliais „asmeniniais kompanionais“, kurie sinchronizuos savo duomenis tarpusavyje, pasinaudodami kiekvieną vartotoją supančiu individualiu informacinio tinklo „debesimi“. Šia informacija vartotojai galės dalytis su kitais arba išsaugoti privatumą, atsižvelgdami į savo poreikius.

R. Skukla teigimu, tokio keitimosi informacija saugumui užtikrinti prireiks glaudaus aparatinės ir programinės įrangos kūrėjų bendradarbiavimo. Pranešime taip pat buvo teigiama, jog „Intel“ šiuo metu aktyviai dirba minėtoje srityje ir per artimiausius penkerius metus turėtume sulaukti „esminių pokyčių“. Pavyzdžiui, vien tik grafikos procesorių našumą iki 2015 metų tikimasi padidinti 12 kartų. Toks teiginys grindžiamas dabartinių „Sandy Bridge“ mikroprocesorių pažanga.

Deja, nebuvo detalizuota, kaip konkrečiai atrodys plataus vartojimo elektronikos įrenginiai po 10 metų. Žvelgiant į praeitį, akivaizdu, jog technologijų pažanga labiausiai keitė komunikacijas, tiksliau, mobiliuosius telefonus. Galima tikėtis, jog tendencija išliks, tačiau kalbos apie formą lieka spekuliacinio pobūdžio, galbūt tai bus išmanieji laikrodžiai, galintys suprojektuoti didelės raiškos vaizdą ant praktiškai bet kokio paviršiaus. Įmanoma, jog tai bus jutikliai, reaguojantys į mūsų judesius. Tikimasi, kad ekranus pakeis „Star Wars“ visatą primenančios hologramos. Bet kuriuo atveju, naujos technologijos turėtų būti įdomios.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »