Kinijos valdžia atsiribojo nuo JAV puldinėjančių programišių atakų

Publikuota: 2011 m. birželio 3 d. penktadienis

Kinijos valdžia atmetė „Google“ kaltinimus dėl dalyvavimo programišių atakoje, nukreiptoje į JAV valdžios atstovų el. paštą. Kinijos atstovų teigimu, šalies valdžia aktyviai pasisako prieš nusikalstamą veiklą, įskaitant programišių veiksmus, bei imasi atitinkamų priemonių. Beje, jų nuomone, Kinija taip pat dažnai tampa programišių aukų taikiniu.

Bandymai įsilaužti į šimtus JAV valdininkų pašto dėžučių „Google Mail“ buvo vykdomi birželio 1 dieną. „Google“ duomenimis, atakos vyko iš Kinijos. Programišių tikslas buvo „Gmail“ naudotojų slaptažodžiai. Tam buvo naudojama įprasta duomenų vagysčių schema – naudotojui siūlytas netikras asmeninių duomenų įvedimo puslapis ir tokiu būdu visa informacija patekdavo į nusikaltėlių rankas.

„Google“ atstovai pranešė, jog jiems pavyko atskleisti į pašto sistemą nukreiptą programišių ataką. Be to, apie ją buvo informuotos atsakingos JAV institucijos.

Konfliktas tarp Kinijos valdžios ir JAV įsikūrusios „Google“ korporacijos prasidėjo 2010 metais. Pradžioje „Google“ pareiškė atsisakanti Kinijos valdžios reikalavimo cenzūruoti paieškos užklausas, o vėliau nusprendė visiškai pasitraukti iš vietos interneto rinkos. „Google“ nuomone, Kinijos valdžia organizavo programišių atakas, nukreiptas į „Gmail“ pašto sistemą – į vietos teisėsaugos ir opozicijos atstovų paskyras.

2011 metų kovą „Google“ pranešė apie prieigos prie savo pašto paslaugos iš Kinijoje trikdžius ir susiejo tai su cenzūros sustiprinimą. Visgi kinai šiuos kaltinimus atmetė.

Kovo viduryje JAV Valstybės departamentas publikavo naują kibernetinę šalies strategiją, kurioje teigiama, jog į užsienio šalių programišių atakas gali būti reaguojama ir kariniais veiksmais.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »