Lietuviai Kalėdų dovanoms rinkosi išmaniuosius įrenginius

Publikuota: 2017 m. sausio 4 d. trečiadienis

Šventinių dovanų gruodį ieškoję lietuviai vis dažniau rinkosi ne tradicinius, o technologinius siurprizus artimiesiems. Kaip rodo bendrovės „Bitė Lietuva“ statistika, paskutinį metų mėnesį lietuviai pirko net iki 5 kartų daugiau išmaniųjų priedų nei įprastai, o populiariausiais pirkiniais tapo išmanūs laikrodžiai, aktyvumo apyrankės bei echolotai.

„Gruodį daugumą gyventojų apimanti dovanų karštligė šiemet atsigręžė į išmaniuosius daiktus. Žmonės vis dažniau renkasi minėtus priedus savo artimiesiems ir draugams, nes vertina jų funkcionalumą, praktiškumą ir nori nustebinti artimuosius kiek netradicine dovana. Po kalėdinėmis eglutėmis lietuviai rado įvairių išmaniųjų siurprizų – nuo išmaniųjų apyrankių ar laikrodžių iki modernių žvejybos pagalbininkų“, – sako Arūnas Mickevičius, bendrovės „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip sako A. Mickevičius, palyginti su įprastais mėnesiais, išmaniųjų priedų pardavimai gruodį išaugo iki 5 kartų, ir šioms dovanoms lietuviai negailėjo nuo 70 iki 230 eurų.

Nauji metai – su norais gyventi sveikiau

Pačiu populiariausiu šventiniu pirkiniu tapo išmanieji laikrodžiai ir aktyvumo apyrankės „Samsung Gear Fit 2“ (žr. foto) ir „Fitbit Charge 2“. Šios kategorijos pirkiniams pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 190 Eur.

Anot A. Mickevičiaus, ateinant naujiesiems metams nemažai lietuvių planuoja laikytis sveikesnio gyvenimo būdo, o  išmaniosios dovanos padeda pasiekti norimų kūno formų ar svorio: „Išmaniosios apyrankės leidžia stebėti savo aktyvumą, širdies ritmą, žingsnių skaičių, išeikvotas kalorijas ir pažangą sportuojant. Tai puikus pagalbininkas norintiems gyventi sveikiau.“

Iš žvejybos – su didesniu laimikiu

Antrosiomis pagal populiarumą sumaniomis dovanomis tapo išmanieji echolotai. Jais nustebinti artimus žvejybos entuziastus lietuviai negailėjo net iki 230 Eur. Šios kategorijos vienvaldis lyderis – lietuvių startuolio produktas „Deeper Pro+“. Įmetus išmanųjį echolotą į vandenį, šis parodo telkinio gylį, temperatūrą, dugno reljefą ir net vietas, kur yra žuvų. Geriausios metų naujovės apdovanojimą technologijų parodoje „CES 2016“ iškovojęs tautiečių įrenginys, nurungęs plačiai žinomus pasaulyje prekės ženklus, padės užkietėjusiems žvejams namo grįžti su didesniu laimikiu.

Toliau pagal populiarumą rikiavosi išmanūs žaislai – dažniausiai, dronai ar automobilių modeliai, bei virtualios realybės akiniai („Samsung Gear VR“). Šioms dovanoms pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 70-80 Eur.

Išmanumas keliasi ir į namus

Šventiniu laikotarpiu pirkėjus taip pat domino išmaniosios kameros (pvz., „Vimtag CP1“) ir sveikatingumo įrenginiai (pvz., išmaniosios svarstyklės „iHealth HS6“). A. Mickevičiaus teigimu, Lietuvoje išmanūs sprendimai vis aktyviau keliasi į mūsų namų erdvę: „Štai, pavyzdžiui, per išmaniąją kamerą telefono ekrane galima stebėti, kas vyksta namie, kol juose nėra šeimininkų, o išmaniosios svarstyklės padės stebėti kūno svorį ir apimtis, bei pateiks naudingų patarimų, kaip savo tikslų pasiekti greičiau.“

Kasmet paklausa išmaniesiems daiktams vis auga. „Bitės“ salonuose namams, sportui ir muzikai skirtų išmaniųjų priedų asortimentas siekia 100 skirtingų modelių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »