Lietuviai Kalėdų dovanoms rinkosi išmaniuosius įrenginius

Publikuota: 2017 m. sausio 4 d. trečiadienis

Šventinių dovanų gruodį ieškoję lietuviai vis dažniau rinkosi ne tradicinius, o technologinius siurprizus artimiesiems. Kaip rodo bendrovės „Bitė Lietuva“ statistika, paskutinį metų mėnesį lietuviai pirko net iki 5 kartų daugiau išmaniųjų priedų nei įprastai, o populiariausiais pirkiniais tapo išmanūs laikrodžiai, aktyvumo apyrankės bei echolotai.

„Gruodį daugumą gyventojų apimanti dovanų karštligė šiemet atsigręžė į išmaniuosius daiktus. Žmonės vis dažniau renkasi minėtus priedus savo artimiesiems ir draugams, nes vertina jų funkcionalumą, praktiškumą ir nori nustebinti artimuosius kiek netradicine dovana. Po kalėdinėmis eglutėmis lietuviai rado įvairių išmaniųjų siurprizų – nuo išmaniųjų apyrankių ar laikrodžių iki modernių žvejybos pagalbininkų“, – sako Arūnas Mickevičius, bendrovės „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip sako A. Mickevičius, palyginti su įprastais mėnesiais, išmaniųjų priedų pardavimai gruodį išaugo iki 5 kartų, ir šioms dovanoms lietuviai negailėjo nuo 70 iki 230 eurų.

Nauji metai – su norais gyventi sveikiau

Pačiu populiariausiu šventiniu pirkiniu tapo išmanieji laikrodžiai ir aktyvumo apyrankės „Samsung Gear Fit 2“ (žr. foto) ir „Fitbit Charge 2“. Šios kategorijos pirkiniams pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 190 Eur.

Anot A. Mickevičiaus, ateinant naujiesiems metams nemažai lietuvių planuoja laikytis sveikesnio gyvenimo būdo, o  išmaniosios dovanos padeda pasiekti norimų kūno formų ar svorio: „Išmaniosios apyrankės leidžia stebėti savo aktyvumą, širdies ritmą, žingsnių skaičių, išeikvotas kalorijas ir pažangą sportuojant. Tai puikus pagalbininkas norintiems gyventi sveikiau.“

Iš žvejybos – su didesniu laimikiu

Antrosiomis pagal populiarumą sumaniomis dovanomis tapo išmanieji echolotai. Jais nustebinti artimus žvejybos entuziastus lietuviai negailėjo net iki 230 Eur. Šios kategorijos vienvaldis lyderis – lietuvių startuolio produktas „Deeper Pro+“. Įmetus išmanųjį echolotą į vandenį, šis parodo telkinio gylį, temperatūrą, dugno reljefą ir net vietas, kur yra žuvų. Geriausios metų naujovės apdovanojimą technologijų parodoje „CES 2016“ iškovojęs tautiečių įrenginys, nurungęs plačiai žinomus pasaulyje prekės ženklus, padės užkietėjusiems žvejams namo grįžti su didesniu laimikiu.

Toliau pagal populiarumą rikiavosi išmanūs žaislai – dažniausiai, dronai ar automobilių modeliai, bei virtualios realybės akiniai („Samsung Gear VR“). Šioms dovanoms pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 70-80 Eur.

Išmanumas keliasi ir į namus

Šventiniu laikotarpiu pirkėjus taip pat domino išmaniosios kameros (pvz., „Vimtag CP1“) ir sveikatingumo įrenginiai (pvz., išmaniosios svarstyklės „iHealth HS6“). A. Mickevičiaus teigimu, Lietuvoje išmanūs sprendimai vis aktyviau keliasi į mūsų namų erdvę: „Štai, pavyzdžiui, per išmaniąją kamerą telefono ekrane galima stebėti, kas vyksta namie, kol juose nėra šeimininkų, o išmaniosios svarstyklės padės stebėti kūno svorį ir apimtis, bei pateiks naudingų patarimų, kaip savo tikslų pasiekti greičiau.“

Kasmet paklausa išmaniesiems daiktams vis auga. „Bitės“ salonuose namams, sportui ir muzikai skirtų išmaniųjų priedų asortimentas siekia 100 skirtingų modelių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »