„Nokia“ flagmanas „Lumia 1020“ pasirodo Lietuvoje

Publikuota: 2013 m. spalio 3 d. ketvirtadienis

Lietuvoje pradedama prekyba naujausiu „Nokia“ išmaniuoju telefonu „Lumia 1020“. Jis tituluojamas geriausiai fotografuojančiu ir filmuojančiu telefonu, nes turi net 41 megapikselio kameros jutiklį ir integruotų pažangių vaizdo fiksavimo sprendimų. „Nokia Lumia 1020“, kuriame veikia „Windows Phone 8“ operacinė sistema, pardavimo vietose kainuoja apie 2300 litų.

„Lyginant  telefonų fotografavimo ir filmavimo galimybes, „Nokia“ modeliai yra milžinišku žingsniu priekyje. „Lumia 1020“ telefonu užfiksuotoje nuotraukoje vartotojai matys daugiau detalių, nei mato plika akimi. Šiuo „Nokia“ modeliu galima sukurti kokybiškesnius ir ryškesnius kadrus, nei praktiškai bet kuriuo skaitmeniniu fotoaparatu, – sakė „Nokia“ pardavimų atstovas Lietuvoje Vytenis Koryzna. – Ekspertai ir vartotojai visame pasaulyje liaupsina „Lumia 1020“ galimybes, tad tikimės, kad Lietuvoje mylimiausio „Nokia“ prekės ženklo pozicijos dar labiau sustiprės.“

Geriausios vaizdo fiksavimo technologijos

„Nokia Lumia 1020“ įdiegtos „PureView“ vaizdo apdorojimo ir vaizdo stabilizavimo technologijos. Telefone taip pat yra „ZEISS“ kompanijos optika, kuri turi šešis objektyvo lęšius. Šios technologijos leidžia užfiksuoti aiškius kadrus net esant prastam apšvietimui, taip pat automatiškai stabilizuoja filmuojamą vaizdą.

Telefonu galima fiksuoti ne tik ryškius vaizdo įrašus, bet ir kokybišką garsą. Su „Nokia Rich Recording“ technologija galima įrašyti aiškų stereo garsą net ir itin garsiame koncerte. Skaičiuojama, kad „Nokia Rich Recording“ kokybiškai įrašo net 6 kartus garsesnį garsą nei kiti įprastai išmaniuosiuose telefonuose naudojami mikrofonai.

Įrenginyje yra tiek geriausi pasaulyje techninės įrangos sprendimai, tiek vienos geriausių kameros valdymo programėlių. „Lumia 1020“ įdiegta „Nokia Pro Camera“ programėlė turi priartinimo funkciją, kurią galima naudoti ir prieš fotografuojant, ir jau užfiksavus kadrą. Tokiu būdu vartotojas, fotografuojant priartinęs vaizdą, vėliau jau pačioje nuotraukoje vaizdą gali atitraukti, atitolinti, neprarandant kokybės. „Cinemagraph“ programėlė leidžia, kurti animuotas (.gif formato) nuotraukas, o „Smart Camera“ vienu metu užfiksuoja daug nuotraukų paeiliui, tad galima iš kelių kadrų išrinkti geriausią, pašalinti judančius objektus ar sudėti visus kadrus į vieną fotografiją.

Lietuvoje „Nokia Lumia 1020“ galima pasirinkti vienos iš dviejų spalvų – geltonos ir juodos.

„Nokia Lumia 625“ – nebrangus, dideliu ekranu

Šią savaitę be „Lumia 1020“ Lietuvoje pasirodė ir dar vienas „Nokia“ išmaniųjų telefonų  portfelyje svarbus modelis – „Nokia Lumia 625“. Šis telefonas išsiskiria tuo, kad turi didelį – net 11,94 cm (4,7 colio) skersmens – lietimui jautrų ekraną, o kaina sąlyginai yra maža – vos 890 litų.

„Nokia Lumia 625“ modelis taip pat palaiko 4G ryšį, turi spartų „Qualcomm Snapdragon“ S4 procesorių, 5 megapikselių raiškos kamerą, 8 gigabaitus vidinės atminties, kurią „microSD“ atminties kortele galima išplėsti dar 64 gigabaitais. Šiame modelyje taip pat veikia „Windows Phone 8“ operacinė sistema bei „Smart Camera“ programėlė, suteikianti „Nokia Lumia 1020“ modeliui būdingų galimybių.

„Nokia 625“ korpusas išsiskiria, nes yra pusiau permatomas. Lietuvoje bus prekiaujama trimis modelio spalviniais variantais – juodu, baltu ir oranžiniu.

„Nokia“ rinkos dalis auga

V. Koryznos teigimu, tiek flagmanas „Nokia Lumia 1020“, tiek žemesnės kainos „Nokia Lumia 625“ prisidės prie telefonų su „Windows Phone“ populiarėjimo Lietuvoje. Bendrovės duomenimis, nuo šių metų pradžios „Nokia Lumia“ išmaniųjų telefonų rinkos dalis jau ūgtelėjo nuo 6 iki 12 procentų. „Nokia“ atstovai skaičiuoja, kad lietuviai turi jau daugiau nei 50 tūkst. „Nokia Lumia“ telefonų, o kiekvieną savaitę jų parduodama maždaug triskart daugiau nei „iPhone“. 

Tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės IDC duomenimis, „Windows Phone“ sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje – ši operacinė sistema jau tapo antra didžiausia išmaniųjų telefonų platforma visoje Rytų ir Centrinėje Europoje: „Windows Phone“ dalis sudaro 6,9 proc., o „iOS“ – 5,8 procento. Kompanijos „Kantar“ duomenimis, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje „Windows Phone“ dalis jau pasiekė dviženklį skaičių – atitinkamai 12 proc. ir 10,8 procento.

 

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »