Silpnaregiams – specialūs akiniai su išmaniųjų telefonų technologijomis

Publikuota: 2011 m. liepos 7 d. ketvirtadienis

Akiniai žmogaus regėjimą pasyviai koreguoja jau ne vieną šimtmetį. Lauždami šviesos spindulius, stiklo lęšiai kompensuoja įvairaus pobūdžio regėjimo sutrikimus. Tačiau prieš kai kuriuos iš jų, pavyzdžiui, senstant galinčią išsivystyti aklumo atmainą, kuri vadinama amžine makulos degeneracija (angl. macular degeneration), įprastiniai akiniai yra bejėgiai.

Kas žino, kokios būklės bus mūsų regėjimas, kai stuktelės pusšimtis metų ir daugiau... Oksfordo universiteto mokslininkai jau dabar kuria specialius akinių rėmelius. Juose bus implantuotos žaidimų pulteliuose ir išmaniuosiuose telefonuose diegiamos technologijomis. Tokie išmanieji akinių rėmeliai nuo rimtesnių regos sutrikimų kenčiantiems asmenims suteiks daugiau galimybių išlikti savarankiškiems.

Modernūs išmanieji telefonai turi įmantrių ir gana nebrangių bei nesunkiai pagaminamų technologijų, kurios dažniausiai naudojamos visokiausiems niekams (pvz., augintiniams fotografuoti ir jų atvaizdams siuntinėti).

Oksfordo universiteto tyrėjai nusprendė, jog tokias technologijas (vaizdo mikrokameras, buvimo vietos jutiklius, lietimo jutiklius, veido atpažinimo sistemas ir pan.) jie galėtų panaudoti kur kas efektyviau. Pavyzdžiui, implantuodami visa tai į akinius, skirtus nuo ypatingesnių silpnaregystės formų kenčiantiems žmonėms.

Neretai silpnaregystės bėdos ateina su amžiumi, silpstant regėjimo organų audiniams. Tokiu atveju žmogus mato daiktus ir jų siluetus, tačiau negali įžiūrėti detalių ir nebeatskiria veidų, daiktų.

Specialių akinių rėmų kampučiuose įtaisytos miniatiūrinės vaizdo kameros ir lęšiuose sumontuotos mažytės LED sistemos turėtų žymiai pagerinti silpnaregių orientavimąsi. LED sistemos į regėjimo organus tieks papildomus šviesos ir spalvų signalus. Specialiuosius akinius nešiojančiojo kišenėje laikomas išmaniojo telefono tipo kompiuteris su veido atpažinimo programa galėtų atpažinti į kambarį įėjusį asmenį. Tuomet silpnaregiui į akių tinklaines būtų siunčiama tam tikra spalva, ir žmogus galėtų atpažinti, kas toks įėjo į patalpą.

Silpnaregis lengviau galėtų identifikuoti ir tam tikrų spalvų signalais užkoduotus buities reikmenis (kavos puodelį, akinių dėklą ir pan.). Akinius konstruojančių inžinierių grupė planuoja, jog jų kuriami išmanieji akiniai galėtų net ir skaityti tekstą jį įgarsindami (garsas būtų transliuojamas prie akinių prijungtomis ausinėmis).

Žinoma, tokių akinių naudotojui prie jų reikėtų priprasti ir išmokti juos valdyti.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »