Tarp geriausių Lietuvos mobiliojo turinio sprendimų kūrėjų – trylikametis moksleivis

Publikuota: 2012 m. balandžio 13 d. penktadienis

Vilniuje buvo paskelbti geriausi mobiliojo turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2012“ kūrėjai. Septynioms konkurso nominacijoms buvo pristatyti 73 darbai, o tarp konkurso finalininkų pateko ir žinomų Lietuvos informacinių technologijų įmonių sprendimų, ir trylikamečio moksleivio sukurta mobilioji aplikacija. Patys geriausi kūrėjai atstovaus Lietuvą pasauliniame geriausio mobiliojo turinio konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“.  

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“ geriausių mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai buvo apdovanoti septyniose kategorijose: verslo ir komercijos, valdžios ir dalyvavimo, mokymosi ir švietimo, pramogų ir gyvenimo būdo, turizmo ir kultūros, žiniasklaidos ir naujienų, aplinkos ir sveikatos.

Nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje rinko ekspertų, atstovaujančių valstybinį, privatųjį bei akademinį sektorius, komisija. Per pirmąjį atrankos etapą komisija kiekvienoje iš kategorijų išrinko po tris geriausius sprendimus. Šiuos sprendimus jų kūrėjai pristatė komisijai renginio metu.

„Konkursas parodė, kad Lietuvoje yra daug gabių mobilaus turinio sprendimų kūrėjų, kurie gali pasiūlyti konkurencingus ir inovatyvius produktus ne tik mūsų šalies vartotojams, bet ir užsienio rinkoms. Mobilaus turinio sprendimams priklauso informacinių technologijų ateitis, todėl būtina visokeriopai remti tokių sprendimų kūrėjus“, − sakė Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė Ieva Žilionienė.

Kone daugiausiai aplodismentų ir simpatijų vykusiame konkurso finaliniame renginyje sulaukė jauniausias „Naujasis knygnešys 2012“ finalo dalyvis, trylikametis Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos moksleivis Jonas Peteraitis. Nors pelnyti nugalėtojo laurų vaikinui nepavyko, tačiau jam atiteko specialiai jauniausiajam kūrėjui paskatinti įsteigtas konkurso prizas − planšetinis kompiuteris.

„Domiuosi programavimu. Tai yra mano aistra, su kuria sieju ir savo ateitį. „Herbomanija“ yra pirmoji mano sukurta programėlė, bet tikrai žinau, kad ateityje jų sukursiu dar ne vieną“, – sakė J. Peteraitis, sukūręs žaidimą, kuris platformos „Android“ vartotojams padeda išmokti visus 97 Lietuvos miestų herbus.   

Konkurso komisija taip pat išrinko geriausio produkto pristatymo autorių, kuriuo tapo Linas Valiukas, pristatęs „Stops Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys“ programėlę.

IVPK jau aštuntąjį kartą surengtas konkursas „Naujasis knygnešys“ skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Iki šiol konkurso metu būdavo tradiciškai renkami žiniatinkliui skirti sprendimai, o 2012 m. konkurso tema pirmą kartą tapo mobiliesiems įrenginiams – išmaniesiems mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams – skirtos programėlės ir interneto svetainės.

Didelę dalį „Naujojo knygnešio“ konkursui pateiktų mobiliųjų programėlių galima rasti ir parsisiųsti IVPK sukurtoje interneto svetainėje www.prisijungusi.lt,  kurioje pateikiamame kataloge surinktos ir pagal kategorijas surūšiuotos nemokamos lietuviškos programėlės.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »