„Toshiba“ perima „Western Digital“ kietųjų diskų gamybos technologijas už tai perleisdama savo kietųjų diskų gamyklą Tailande

Publikuota: 2012 m. kovo 1 d. ketvirtadienis

Japonijos elektronikos koncernas „Toshiba“ (TOKYO: 6502) šiandien pranešė pasirašęs galutinį susitarimą su „Western Digital Corporation“ (NYSE: WDC), pagal kurį „Toshiba“ įsigyja 3,5 colio kietųjų diskų (HDD) gamybos įrengimus ir susijusią intelektinę nuosavybę iš „Western Digital“. Mainais už tai „Western Digital“ perleidžiama „Toshibos“ antrinė įmonė Tailande „Toshiba Storage Device Co., Ltd.“, taip pat gaminanti kietuosius diskus (HDD).   

Sandorį „Toshiba“ ir „Western Digital“ ketina užbaigti šių metų kovą, gavus reikalingus kontroliuojančiųjų institucijų leidimus.

Pagal pasirašytą susitarimą, „Toshiba“ iš „Western Digital“ perims šiuos įrengimus ir intelektinę nuosavybę: 1) gamybos įrenginius, skirtus gaminti 3,5 colio kietuosius diskus (HDD) staliniams kompiuteriams ir kitiems plataus vartojimo įrenginiams bei su tuo susijusią intelektinę nuosavybę; 2) gamybos įrenginius, skirtus gaminti didelės apimties kietuosius diskus (near-line HDD) serveriams.

„Western Digital“ bus perleista pilna kompanijos „Toshiba Storage Device Co., Ltd.“ nuosavybė. Šis susitarimas su „Toshiba“ leis „Western Digital“ užbaigti pradėtą „Hitachi Global Storage Technologies“ įsigijimo sandorį ir gauti reikalingus konkurencijos priežiūros institucijų leidimus.

Kietųjų diskų ir kitų informacijos saugojimo įrenginių pasaulinė paklausa, tikimasi, nuosekliai augs dėl besitęsiančios įrenginių, kuriems reikalingi atminties diskai, plėtros – tai kompiuteriai, planšetės, išmanieji mobilieji telefonai. Atminties laikmenų poreikį taip pat didina smarkiai auganti duomenų saugojimo ir archyvavimo paklausa plintant debesų kompiuterijai.

2009 m. „Toshiba“ buvo įsigijusi „Fujitsu Limited“ kietųjų diskų gamybos verslą ir per tą laiką smarkiai išplėtė bendrovės gaminamų diskų portfelį. Praėjusių metų liepą „Toshiba“ sujungė „Semiconductor“ ir „Storage Products“ kompanijas, tokiu būdu po savo skėčiu sutelkdama NAND flash atminties, SSD ir HDD kietųjų diskų gamybą bei prekybą. 3,5 colio HDD kietųjų diskų gamybos dalies įsigijimas iš „Western Digital“ dar labiau išplės „Toshiba“ atminties laikmenų portfelį ir leis pasiūlyti visų rūšių HDD kietųjų diskų visiems rinkos segmentams.

Atminties laikmenų gamybą „Toshiba“ ketina sutelkti savo dviejose HDD kietųjų diskų gamyklose Filipinuose bei Kinijoje. Toliau bus siekiama didinti gaminamų laikmenų kainos konkurencingumą efektyvinant gamybą. Ši reorganizacija sustiprins „Toshiba“ atminties laikmenų verslą. Koncernas siekia įsitvirtinti kaip integruotų duomenų saugojimo sprendimų lyderis – kompanija, valdanti šiuo metu trijų svarbiausių atminties technologijų: NAND flash, SSD ir HDD, gamybą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Samsung“ pristatė greičiausius ir talpiausius kietuosius diskus

Bendrovė „Samsung Electronics“, pristatė „960 PRO“ ir „960 EVO“ – savo naujausius „V-NAND“ technologijos SSD diskus. Tai pastoviosios atminties kategorijojai (NVMe) priskiriami „M.2 Form Factor“ SSD diskai, pasižymintys išskirtiniu našumu, ištverme bei talpa. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »