Ateityje „Facebook“ tinkle bendrausime per virtualiosios relybės akinius?

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

„Facebook“ atidarė naują  skyrių, kuris analizuos trimatės virtualiosios realybės pritaikymo socialiniams tinklams galimybes. „Naujas skyrius tirs galimybes, kaip žmonės galėtų bendrauti vieni su kitais ir dalintis turiniu socialiniame tinkle, pasinaudodami virtualiosios realybės technologijomis“ , – rašoma  bendrovės pranešime.

Skyriui vadovaus kompiuterinių žaidimų industrijos ekspertai D. Džeimsas ir M. Butas, turintys patirties kuriant 3D realybės turinį, vienu metu prieinama daugeliui naudotojų.

Nuo pernai metų pabaigos „Facebook“ naudotojai jau 20 tūks. kartų iš puslapio parsisiuntė 3D vaizdo įrašus. Milijonai žmonių kasdien peržiūri 360° formato vaizdus, kurie leidžia plačiau apžiūrėti aplinką aplink save.

Virtualios realybės programos bus kuriamos kartu su įmone „Samsung“,  kuri 2014 m. pristatė virtualiosios realybės šalmą „Gear VR“(žr. foto), ir su bendrove „Oculus VR“.

Barselonoje vykusioje parodoje „Mobile World Congress“ korėjiečių įmonė „Samsung“ pristatė fotoaparatą „Gear 360“, fotografuojantį ir filmuojantį vaizdus 360°  formatu. Įrenginys apvalus, primenantis akies obuolį. Jo valdymas labai paprastas, yra tik trys mygtukai:  „Meniu“, „Įjungti“, „Įrašyti“. Plokščią fotoaparato korpusą patogu pastatyti ant bet kokio paviršiaus, be to, jis gali būti pritvirtinamas ir prie stovo. Naudojant „Gear 360“, galima filmuoti 4K vaizdo kokybės, stereogarso įrašus  ir iš karto perduoti juos į išmaniuosius telefonus ar kompiuterius.

Vaizdo reportažai, pasakojantys parodos nariams apie virtualiosios realybės technologijas, buvo demonstruojami per virtualiosios realybės akinius „Gear VR“.

„Samsung“ prezentacijoje „Mobile World Congress“ metu dalyvavo ir „Facebook“ vadovas Markas  Cukerbergas. Jis pranešė, kad  visas turinys, priklausantis „Facebook Oculus“ bus prieinamas per „Gear VR“ akinius.

„Ateityje virtualiosios realybės technologijos sukurs visiškai naujus bendravimo būdus, pvz., draugai, gyvenantys skirtinguose  pasaulio kampeliuose, galės leisti laiką kartu jausdamiesi taip, tarsi būtų šalia vienas kito“, – pasakojo „Facebook“ vadovas.  

Šaltinis: News.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »