Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Publikuota: 2016 m. birželio 30 d. ketvirtadienis

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. Dėl šios priežasties keisis žmonių įpročiai. Naujosios technologijos padės taupyti laiką, pvz., nebereikės eiti į parduotuves – prekes bus galima užsakyti ne tik per internetą iš namų ar savo automobilio, bet jas užsakys pati buitinė įranga.

Transportas

2020 m. keturis kartus išaugs prie interneto prijungtų automobilių skaičius – nuo 37 mln. (2015 m.) iki 160 mln. Iš pačių mašinų bus galima susimokėti už degalus ir stovėjimą aikštelėse. Per automobilius, prijungtus prie interneto, bus teikiamos įvairios pramoginės paslaugos, bus galima įsigyti prekių. 2020 m. 50 proc. autobusų, traukinių ir lėktuvų bilietų bus įsigyjama per internetą. 2030 m. 400 mln. žmonių naudosis automatiškai valdomais automobiliais be vairuotojų.

Išmanieji namai

2020 m. išmaniųjų namų padaugės 4 kartus – nuo 11 mln. (2015 m.) iki 44 mln. Jau dabar išmaniųjų namų gyventojai gali užsisakyti prekių į namus duodami balso komandas, o išmanieji įrenginiai (pvz., šaldytuvas, skalbyklė ir kt.) gali patys automatiškai be papildomo žmogaus įsikišimo užsakyti pasibaigusius produktus (maistą, skalbimo miltelius ir pan.). Išmaniosios įrangos pardavimas augs 67 proc. per metus.

Išmanioji televizija

2020 m. žmonės keturis kartus daugiau naudosis mokamu skaitmeniniu turiniu. Vaizdo turinio pajamos išaugs nuo 18,3 mln. JAV dolerių (2015 m.)  iki 29, 3 mln. JAV dolerių (2020 m.). Jau 2018 m. išmaniųjų televizorių pardavimas išaugs 60 proc. – nuo 149,5 (2015 m.) iki 240,2 mln. JAV dolerių.

Išmaniųjų telefonų naudojimas išaugs nuo 43,7 proc. (2016 m.) iki 55,8 proc. (2020 m.) Dėvimųjų įrenginių pardavimas iki 2020 m. išaugs dvigubai. Dėl išpopuliarėjusių išmaniųjų telefonų ir dėvimosios įrangos gerokai padaugės bekontakčių atsiskaitymų parduotuvėse ir per internetą. Per išmanųjį telefoną bus įprasta atsiskaityti už prekes bei paslaugas ir kontroliuoti savo išmaniuosius namus.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »