IBM „debesys“ padeda valdyti miestus

Publikuota: 2013 m. spalio 10 d. ketvirtadienis

IBM pristatė naujas priemones, leidžiančias analizuoti miesto infrastruktūros generuojamus duomenis ir geriau tenkinti gyventojų poreikius.

Visame pasaulyje didmiesčiai sprendžia augančio gyventojų skaičiaus, senstančios infrastruktūros ir mažinamo biudžeto iššūkius. Kartu su „Išmaniųjų miestų“ programoje dalyvaujančiomis savivaldybėmis IBM parengė universalius nestruktūruotų duomenų (angl. Big Data) analizės įrankius, kurie padeda efektyviau planuoti miesto valdymą, tiksliau prognozuoti remonto darbus ir pagerinti paslaugų teikimo efektyvumą.

IBM parengti įrankiai veikia debesų kompiuterijos pagrindu. Toks modelis leidžia sumažinti investicinius ir technologijų diegimo kaštus: programoje dalyvaujantys miestai gali pradėti naudoti integruotus IBM įrankius netgi nedideliems projektams su nedideliais biudžetais ir už paslaugas moka tik tiek, kiek išteklių panaudoja.

Naujosios priemonės gali būti panaudojamos itin skirtingose miestų veiklos srityse: infrastruktūros planavimo įrankis leidžia prognozuoti biudžeto poreikius dideliems investiciniams projektams. Renginių valdymo sistema susieja visus mieste vykstančius renginius, padeda numatyti su jais susijusias galimas transporto grūstis ir planuoti miesto paslaugas. Vandens tiekimo efektyvumo analizė gali pagerinti miesto vandentiekio darbą ir padidinti infrastruktūros ilgaamžiškumą, sutaupyti energijos bei sumažinti vandens nuostolius.

Galėdamos aiškiai matyti infrastruktūros – kelių ar vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių – būklę ir analizuoti priežiūros kaštus, miestų tarnybos gali iš anksto planuoti remonto darbus. Pavyzdžiui, naujoji infrastruktūros vertinimo programa surenka atskirus sistemų rodmenis ir gali numatyti, kur ir kada labiausiai tikėtina vandentiekio ar kanalizacijos avarija. Jei toje vietoje buvo planuojama atnaujinti asfalto dangą, tikslingiau prieš tai sutvarkyti ar visiškai pakeisti po žeme esančius nebepatikimus miesto komunikacijų mazgus. Tokie koordinuoti miesto tarnybų veiksmai leidžia sutaupyti infrastruktūros vystymo lėšas.

 Įdomūs faktai

  • Konsultacijų kompanijos „McKinsey&Company“ vertinimu, optimizuojant viešąją infrastruktūrą pasauliniu mastu galima sutaupyti 1 trilijoną JAV dolerių per metus.
  • McKinsey ekspertai skaičiuoja, kad 2013–2030 m. miestų infrastruktūrai vystyti reikės 57 trilijonų JAV dolerių.
  • 60 proc. buičiai naudojamo vandens tiekiama į didmiesčius.
  • Pasaulio banko duomenimis, geriamo vandens nuostoliai dėl nuotėkių ir  vagysčių kasmet siekia 14 milijardų JAV dolerių.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »