Lietuviai vis dažniau internete naršo mobiliaisiais įrenginiais

Publikuota: 2013 m. birželio 11 d. antradienis

Mobilieji telefonai ir planšetės užkariauja internetą – kiekvienais metais vis daugiau žmonių naršo internete mobiliaisiais įrenginiais. „Gemius“ tyrimas rodo, kad daugiausia puslapių peržiūrų per mobiliuosius telefonus ir planšetes sukuriama Danijoje, Slovakijos rinka auga sparčiausiai, o Lietuva gali didžiuotis esanti viena iš keturių valstybių, kuriose mobiliųjų puslapių peržiūrų dalis viršija regiono vidurkį.

Tyrimas apėmė visas centrinės ir rytų Europos šalis, kuriose „Gemius“ matuoja interneto svetainių lankomumą: Baltarusiją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Lietuvą, Latviją, Moldaviją, Lenkiją, Slovėniją, Slovakiją, Ukrainą ir Vengriją. Taip pat į tyrimą buvo įtraukta Danija, Rusija ir Turkija. Lyginami 2012 ir 2013 metų balandžio mėnesiai.

Duomenys parodė, jog Danija yra labiausiai išsivysčiusi mobiliojo interneto rinka, kurioje daugiau nei 31 % viso interneto srauto yra sukuriama naudojant mobiliuosius telefonus ir planšetes. Lyginant su 2012 metais, Danijoje šis rodiklis išaugo net 86 %.  Didžiausias puslapių peržiūrų per mobiliuosius telefonus ir planšetes augimas užfiksuotas Slovakijoje ir Čekijoje – virš 200 % palyginus su 2012 m. balandžiu.

Slovakija, kartu su Vengrija, Kroatija ir Lietuva, yra viena iš keturių valstybių, kuriose mobiliųjų puslapių peržiūrų dalis viršija regiono vidurkį (6,6 %).

„Pagrindinė priežastis, kodėl šiose šalyse tokią didelę puslapių peržiūrų dalį sudaro peržiūros iš mobiliųjų įrenginių, yra tai, kad stiprūs vietiniai prekės ženklai turi mobiliesiems įrenginiams pritaikytus / dedikuotus interneto puslapius, kurie yra populiarūs tarp vietinių vartotojų“, – pasakoja „Gemius“ mobiliosios interneto rinkos ekspertas Krzysztofas Rosinskis.

Tolesnė analizė parodė, jog yra tik trys šalys, kuriose mobilių puslapių peržiūrų dalies augimas per metus buvo mažesnis nei 100 % per metus: Baltarusija (34 %), Lietuva (81 %) ir Lenkija (87 %). Kitose šalyse mobilių įrenginių pagalba atverstų interneto puslapių skaičius augo nuo 100 iki 200 procentų.

„Tyrimo duomenys leidžia daryti prielaidą, kad visose tirtose rinkose vis dar yra didelis mobiliojo interneto vystymosi potencialas“, – apibendrino K. Rosinskis.

Lietuvos ir kitų šalių, kuriose „Gemius“ matuoja interneto svetainių lankomumą, mobiliojo srauto duomenis galima rasti svetainėje www.ranking.lt . Šiame puslapyje taip pat pateikiami interneto naršyklių, paieškos internete variklių, operacinių sistemų, mobiliųjų renginių reitingai ir kompiuterių, populiariausių tarp vartotojų,  techniniai parametrai (ekrano rezoliucija, spalvų raiška ar „Flash“ versija).

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »