RRT pristato visuomenei savo atvirus duomenis

Publikuota: 2013 m. balandžio 18 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos vystymo Lietuvoje, sudaro galimybę naudotis pirminiais belaidžio interneto spartos matavimų duomenimis. Nuo šiol tokiais duomenimis galės laisvai naudotis įvairių programėlių mobiliesiems įrenginiams, taikomųjų programų kūrėjai ar elektroninių ryšių paslaugas teikiantys ūkio subjektai. Specialiai paruošta prieiga leidžia kompiuteriui automatiškai importuoti duomenis iš interneto prieigos stebėjimo sistemos duomenų bazės. Matavimų duomenys pasiekiami adresu: http://epaslaugos.rrt.lt/webservices/IPSS/.

„Siekiame būti inovatyvūs ir sudarome galimybę RRT turimus matavimų duomenis panaudoti dar plačiau ir lanksčiau nei iki šiol. RRT duomenys, pateikti atviruoju formatu, bus nevaržomai prieinami tiek elektroninių ryšių paslaugų teikėjams, tiek vartotojams, tiek įvairių programų kūrėjams, – sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. – Ateityje planuojame atverti dar daugiau duomenų, kuriais disponuoja mūsų tarnyba ir kurie galėtų pasitarnauti tiek verslui, tiek eiliniam vartotojui.“

Elektroninių ryšių paslaugų gavėjai jau ir dabar, apsilankę specializuotoje RRT interneto svetainėje http://epaslaugos.rrt.lt/matavimai/, gali savarankiškai įvertinti belaidžio interneto prieigos paslaugų, teikiamų įvairiuose Lietuvos regionuose, kokybę. Ryškėjant tendencijai, kad vartotojų pasirinkimą lemia ne tik paslaugos kaina, bet ir jos kokybė, RRT teikiami duomenys išplečia galimybes pasirinkti geriausiai individualaus vartotojo poreikius atitinkančias paslaugas ir skatina skaidresnę konkurenciją. O dabar šie duomenys yra prieinami ir atviruoju formatu http://epaslaugos.rrt.lt/webservices/IPSS/.

Lietuvoje atvirų duomenų iniciatyvą skatina Ūkio ministerijos kuruojamos Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ vienas iš projektų. Atvirų duomenų panaudojimo Lietuvoje galimybių projektu siekiama, kad viešojo sektoriaus institucijų kaupiami vieši duomenys būtų atverti Lietuvos visuomenės poreikiams. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »