Viešąsias įstaigas nuo šiandien galima patogiai steigti internetu

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 19 d. pirmadienis

Teisingumo ministerija ir VĮ Registrų centras nuo šiandien atveria galimybę steigti ir registruoti viešąsias įstaigas internetu. Nuo šiol steigėjai visus viešosios įstaigos registravimo veiksmus atliks internetu Registrų centro savitarnos sistemoje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/, o steigimo dokumentus pasirašys elektroniniu parašu.

„Įstaigų steigimas elektroniniu būdu yra lygiavertis įprastiniam, tik žymiai paprastesnis ir patogesnis. Asmenys taip sutaupo laiko ir pinigų, nes jiems nebereikia asmeniškai lankytis Registrų centre bei notaro biure. Kad šis modernus steigimo būdas yra reikalingas, rodo sparčiai augantis internetu steigiamų kitų formų juridinių asmenų skaičius. Tiesa, žinau, kad šiais sprendimais džiaugiasi ne visi rinkos dalyviai, tačiau noriu patikinti, kad ir toliau nuosekliai plėtosime inovacijas, leidžiančias kurti patogumą žmogui“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Registrų centras į elektroninę erdvę jau yra perkėlęs individualių įmonių, uždarųjų akcinių bendrovių bei asociacijų steigimo ir registravimo procedūras.

Per šiuos metus Lietuvoje iš viso internetu jau yra užregistruota 1324 uždarosios akcinės bendrovės, t.y. 25 proc. visų steigiamų UAB Lietuvoje (viso įregistruota šiemet 5407). Taip pat internetu jau įregistruotos ir 27 individualios įmonės (viso jų įsteigta šiemet 522).

Skaičiuojama, kad vien šių dviejų juridinių asmenų formų steigimas internetu žmonėms šiemet leido sutaupyti daugiau nei pusę milijono litų (apytiksliai virš 600 tūkst. lt.) išlaidų, kurias jie būtų patyrę steigdami įmones įprastu būdu lankantis pas notarą ir Registrų centre. Vienos bendrovės steigimo kaina įprastu būdu, priklausomai nuo notarinių veiksmų kiekio, siekia vidutiniškai apie 700 lt., o tuo tarpu elektroniniu – 254 lt.

Tikimasi, kad nuo šių metų rugpjūčio atvėrus elektroninio registravimo kelią asociacijoms, šių steigėjai taip pat sparčiai ims naudotis šia galimybe (per metus jų įsteigiama vidutiniškai 750).

Viešųjų įstaigų, kurios internetu gali steigtis jau nuo šiandien per metus įregistruojama apie 469. Šiuo metu Lietuvoje jų veikia 6 444.

Įsteigti ir įregistruoti viešąją įstaigą internetu truks nuo vienos iki trijų dienų, o ne vieną ar dvi savaites, kaip buvo iki šiol. 

Norintieji internetu įsteigti viešąją įstaigą, įmonę, nevyriausybinę organizaciją ar suteikti leidimą savo valdomose patalpose įsikurti steigiamo juridinio asmens buveinei, turi įsigyti Registrų centro platinamą arba asmens tapatybės kortelėje išduodamą kvalifikuotą elektroninį sertifikatą (el. parašą).

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »