Vokietija ketina uždrausti „Facebook“ atpažinti naudotojų veidus

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 4 d. ketvirtadienis

Hamburgo informacijos apsaugos valdyba nustatė, jog „Facebook“ įvesta naujovė – veidų atpažinimas fotografijose – prieštarauja Vokietijos įstatymams. Valdybos vadovas Johannes Caspar teigė, kad „Facebook“ neturi teisės rinkti biometrinių naudotojų duomenų, tokių kaip veido forma ir atstumas tarp akių, be pačių asmenų sutikimo. Jis paragino socialinio tinklo vadovus perkurti šią funkciją arba ją išjungti. O visa iki šiol surinkta informacija, anot pareigūno, turi būti ištrinta.

J. Caspar pasiūlė „Facebook“ padaryti tai per dvi savaites. Priešingu atveju jis pažadėjo iškelti prieš „Facebook“ bylą, kuri gali kainuoti tinklui iki 300 tūkst. eurų. Tokią Hamburgo pareigūnų iniciatyvą palaiko ir Berlynas bei kitos Europos šalys, pavyzdžiui, Didžioji Britanija.

J. Caspar patikslino, kad tokios pretenzijos susijusios ne su veidų atpažinimo programos veikimu, o su naudotojų biometrinių duomenų rinkimu bei kaupimu be jų sutikimo.

„Facebook“ administracija pažadėjo peržiūrėti Vokietijos pretenzijas, tačiau pabrėžė, jog visos socialinio tinklo paslaugos ir funkcijos sukurtos atsižvelgiant į Europos teisinius standartus. Be to, „Facebook‘ atstovų nuomone, naudotojams labai patinka veidų atpažinimas, nes tai padeda greičiau ir patogiau nuotraukose pasižymėti savo draugus.

„Tag Suggestions“ funkciją „Facebook“ pasiūlė savo klientams 2011 metų birželį. Tuo metu paslaugos kūrėjai pabrėžė, jog siekiant išsaugoti privatumą paieška pagal duomenų bazę apribota konkretaus naudotojų draugų sąrašu. „Facebook“ – didžiausias socialinis tinklas pasaulyje. Šiuo metu juo naudojasi apie 600 mln. žmonių.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »