Keletas įdomių faktų apie bankus

Publikuota: 2015 m. gruodžio 9 d. trečiadienis

Nors bankų šalimi laikoma Šveicarija, pirmasis bankas duris atvėrė 1584 metais Venecijoje. Vėliau bankai atidaryti ir kitose Europos šalyse. Olandijoje bankai veikia nuo 1609 metų. Didžiojoje Britanijoje pirmasis bankas atidarytas 1694 metais. Jo tikslas buvo gamybos ir prekybos kreditavimas.

Šveicarijoje pirmas bankas įkurtas XIX a. viduryje. Religinių karų sumaištyje ši šalis itin sustiprino savo bankų pozicijas, nes turtingi hugenotai, bėgdami iš Prancūzijos, Ženevoje aptiko apleistą namą ir ėmėsi čia kurti finansinį Europos centrą.

Be to, 1815 metais Vienos kongresui patvirtinus Šveicarijos neutralitetą, šiai šaliai neteko kariauti, o jos bankai niekada nebuvo išgrobti.

Šiuo metu Šveicarijoje veikia apie 400 komercinių bankų. Apie kai kuriuos iš jų sklando įvairios legendos. Pavyzdžiui, teigiama, kad viename iš bankų rasta Rusijos revoliucionieriaus Vladimiro Lenino sąskaita su 13 frankų. Be to, spėjama, kad Šveicarijos bankuose saugomas nacių auksas, kurio vertė siekia apie 4 mlrd. JAV dol.  

Nors šiandien be banko savo gyvenimo neįsivaizduoja daugelis Europos gyventojų, būta ir priešiško nusiteikimo bankų atžvilgiu. 1179 metais tuometis Romos popiežius visus bankininkus paskelbė bažnyčios priešais ir netgi neleido jų krikščioniškai laidoti. Beje, šio įstatymo niekas iki šiol taip ir neatšaukė.

 

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »