Keletas įdomių faktų apie bankus

Publikuota: 2015 m. gruodžio 9 d. trečiadienis

Nors bankų šalimi laikoma Šveicarija, pirmasis bankas duris atvėrė 1584 metais Venecijoje. Vėliau bankai atidaryti ir kitose Europos šalyse. Olandijoje bankai veikia nuo 1609 metų. Didžiojoje Britanijoje pirmasis bankas atidarytas 1694 metais. Jo tikslas buvo gamybos ir prekybos kreditavimas.

Šveicarijoje pirmas bankas įkurtas XIX a. viduryje. Religinių karų sumaištyje ši šalis itin sustiprino savo bankų pozicijas, nes turtingi hugenotai, bėgdami iš Prancūzijos, Ženevoje aptiko apleistą namą ir ėmėsi čia kurti finansinį Europos centrą.

Be to, 1815 metais Vienos kongresui patvirtinus Šveicarijos neutralitetą, šiai šaliai neteko kariauti, o jos bankai niekada nebuvo išgrobti.

Šiuo metu Šveicarijoje veikia apie 400 komercinių bankų. Apie kai kuriuos iš jų sklando įvairios legendos. Pavyzdžiui, teigiama, kad viename iš bankų rasta Rusijos revoliucionieriaus Vladimiro Lenino sąskaita su 13 frankų. Be to, spėjama, kad Šveicarijos bankuose saugomas nacių auksas, kurio vertė siekia apie 4 mlrd. JAV dol.  

Nors šiandien be banko savo gyvenimo neįsivaizduoja daugelis Europos gyventojų, būta ir priešiško nusiteikimo bankų atžvilgiu. 1179 metais tuometis Romos popiežius visus bankininkus paskelbė bažnyčios priešais ir netgi neleido jų krikščioniškai laidoti. Beje, šio įstatymo niekas iki šiol taip ir neatšaukė.

 

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »