Kompiuteris prieš žmogų

Publikuota: 2016 m. gruodžio 28 d. trečiadienis

1982 m. gruodį žurnalas „Time“ metų žmogumi paskelbė kompiuterį. Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti?

Rega

Žmogus gali atskirti 576 megapikselius, tai yra beveik 300 kartų daugiau nei standartinė nešiojamojo kompiuterio vaizdo kamera (skiria 2 megapikselius). Šiuo metu gaminama vaizdo kamera, gebanti skirti 3,2 gigapikselio. Ji bus skirta filmuoti galaktikas. Išleisti vaizdo kamerą planuojama 2020 metais.

Klausa

Žmogus gali atskirti triukšmą nuo 20 iki 20 tūkst. hercų. Kompiuterio mikrofono galimybės kur kas mažesnės – nuo 100 iki 16 tūks. hercų.

Garsas

Pats didžiausias garsas, kokį yra išrėkęs žmogus – 122,5 decibelo. Vidutinio nešiojamojo kompiuterio kolonėlių skleidžiamas garsas siekia vos 20 decibelų.

Skonis ir kvapas

Žmogaus burnoje yra keletas tūkstančių skonio receptorių. Nosis atpažįsta apie 10 tūkstančių kvapų. Kompiuteris šių gebėjimų iš viso neturi.

Skaitymo greitis

Žmogus vidutiniškai gali perskaityti nuo 1 iki 2 tūkst. žodžių per minutę ir supranta 50 proc. iš jų. Kompiuteris skaito panašiu greičiu, tačiau įsimena, išmoksta ir saugo atmintyje kiekvieną žodį.

Atmintis

Danielius Tametas įsiminė 22 514 skaičius, sudarančius skaičių Pi po kalbelio 3,14.... Kietasis diskas 500 gigabaituose gali saugoti 250 milijonų ženklų.

Žaidimai

Kompiuteris aplošia žmogų šachmatais. Vienintelis žaidimas, kurios jis kol kas nelaimi, – kiniškas „Go“.

Energijos suvartojimas

Nešiojamasis kompiuteris suvartoja nuo 20 iki 90 vatų energijos. Vidutinis žmogaus per dieną suvartojamų kalorijų skaičius 2 000 prilyginamas 95 vatams. Be to, tik 20 iš jų panaudojami smegenų veiklai.

Energijos išsaugojimas

Nešiojamojo kompiuterio elementas išlaiko nuo 3 iki 10 val. Be maisto žmogus gali išgyventi iki 6 savaičių, o be vandens – iki 10 dienų. Tačiau be deguonies žmogus negali išbūti ilgiau nei 5 min.

Temperatūra

Žmogus gerai jaučiasi būdamas 36–37,2 temperatūros. Kompiuteris gali įkaisti nuo 10 iki 35 laipsnių.

Virusai

Žmogų puola apie 5 tūkst. virusų, kompiuterį – milijonai prikurtų virusų.

Taigi kol kas pagal visas minėtas savybes žmogus laimi prieš kompiuterį, tačiau kompiuteriai tobulėja ir ateityje gali atimti iš žmonių darbą.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »