Kompiuteris prieš žmogų

Publikuota: 2016 m. gruodžio 28 d. trečiadienis

1982 m. gruodį žurnalas „Time“ metų žmogumi paskelbė kompiuterį. Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti?

Rega

Žmogus gali atskirti 576 megapikselius, tai yra beveik 300 kartų daugiau nei standartinė nešiojamojo kompiuterio vaizdo kamera (skiria 2 megapikselius). Šiuo metu gaminama vaizdo kamera, gebanti skirti 3,2 gigapikselio. Ji bus skirta filmuoti galaktikas. Išleisti vaizdo kamerą planuojama 2020 metais.

Klausa

Žmogus gali atskirti triukšmą nuo 20 iki 20 tūkst. hercų. Kompiuterio mikrofono galimybės kur kas mažesnės – nuo 100 iki 16 tūks. hercų.

Garsas

Pats didžiausias garsas, kokį yra išrėkęs žmogus – 122,5 decibelo. Vidutinio nešiojamojo kompiuterio kolonėlių skleidžiamas garsas siekia vos 20 decibelų.

Skonis ir kvapas

Žmogaus burnoje yra keletas tūkstančių skonio receptorių. Nosis atpažįsta apie 10 tūkstančių kvapų. Kompiuteris šių gebėjimų iš viso neturi.

Skaitymo greitis

Žmogus vidutiniškai gali perskaityti nuo 1 iki 2 tūkst. žodžių per minutę ir supranta 50 proc. iš jų. Kompiuteris skaito panašiu greičiu, tačiau įsimena, išmoksta ir saugo atmintyje kiekvieną žodį.

Atmintis

Danielius Tametas įsiminė 22 514 skaičius, sudarančius skaičių Pi po kalbelio 3,14.... Kietasis diskas 500 gigabaituose gali saugoti 250 milijonų ženklų.

Žaidimai

Kompiuteris aplošia žmogų šachmatais. Vienintelis žaidimas, kurios jis kol kas nelaimi, – kiniškas „Go“.

Energijos suvartojimas

Nešiojamasis kompiuteris suvartoja nuo 20 iki 90 vatų energijos. Vidutinis žmogaus per dieną suvartojamų kalorijų skaičius 2 000 prilyginamas 95 vatams. Be to, tik 20 iš jų panaudojami smegenų veiklai.

Energijos išsaugojimas

Nešiojamojo kompiuterio elementas išlaiko nuo 3 iki 10 val. Be maisto žmogus gali išgyventi iki 6 savaičių, o be vandens – iki 10 dienų. Tačiau be deguonies žmogus negali išbūti ilgiau nei 5 min.

Temperatūra

Žmogus gerai jaučiasi būdamas 36–37,2 temperatūros. Kompiuteris gali įkaisti nuo 10 iki 35 laipsnių.

Virusai

Žmogų puola apie 5 tūkst. virusų, kompiuterį – milijonai prikurtų virusų.

Taigi kol kas pagal visas minėtas savybes žmogus laimi prieš kompiuterį, tačiau kompiuteriai tobulėja ir ateityje gali atimti iš žmonių darbą.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »