Mėnulyje pastebėtos tik 5 JAV vėliavos iš 6

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

Naujausios NASA zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) palydovinės nuotraukos liudija, kad praėjus jau 40 ir daugiau metų po misijų „Apollo“, Mėnulio paviršiuje tebestūkso 5 iš 6 ten paliktų JAV vėliavų. LRO Mėnulyje nerado pirmųjų Mėnulyje pabuvojusių žmonių iš „Apollo 11“ misijos paliktos vėliavos.

Žinoma, likusios vėliavos ten dėl suprantamų priežasčių nei plazdena, nei plevėsuoja, tačiau sėkmingai tebestovi ten pat, kur jas į regolitą įsmeigė Mėnulyje lankęsi JAV astronautai.

kad vėliavos tebėra savo vietoje, sprendžiama iš šešėlių, kuriuos ant Mėnulio paviršiaus meta vėliavų medžiaga. Pirmoji JAV vėliava Mėnulyje iškelta 1969-ųjų liepos 20 d. per misiją „Apollo 11“ metu. Šeštoji Jungtinių Valstijų vėliava Mėnulyje iškelta 1972 gruodžio 14 d. per „Apollo 17“ misiją. Nuo tada Mėnulyje žmonės nesilankė.

„Naujausiose zondo LRO fotografijose matyti, kad Amerikos vėliavos tebestovi Mėnulio paviršiuje – trūksta tik pirmosios „Apollo 11“ vėliavos, – penktadienį pranešė palydovo duomenis analizuojančios mokslininkų grupės narys dr. Markas Robinsonas. – Tiesa, viskas būtent taip ir turi būti. Mat astronautas Buzzas Aldrinas dar prieš 43 metus raportavo, kad šios misijos atgabentą vėliavą nuvertė kylančio Mėnulio modulio „Eagle“ raketinių variklių išmetamosios dujos. Šios vėliavos šešėlio Mėnulyje nematyti, nes vėliava ne stovi, o guli.“

„Mane asmeniškai truputį nustebino faktas, kad vėliavos Mėnulio paviršiuje sėkmingai tebestovi, – neslepia M. Robinsonas. – Vis dėlto jas ten švitina nuožmūs ultravioletiniai spinduliai. Nereikia pamiršti ir sunkiai suvokiamų Mėnulio paviršiaus temperatūrų ir jų pokyčių (-170°C iki +130°C).“

„Kaip tos vėliavos atrodo dabar? Tai – jau visai kitas klausimas“, – pridūrė mokslininkas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »