Mėnulyje pastebėtos tik 5 JAV vėliavos iš 6

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

Naujausios NASA zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) palydovinės nuotraukos liudija, kad praėjus jau 40 ir daugiau metų po misijų „Apollo“, Mėnulio paviršiuje tebestūkso 5 iš 6 ten paliktų JAV vėliavų. LRO Mėnulyje nerado pirmųjų Mėnulyje pabuvojusių žmonių iš „Apollo 11“ misijos paliktos vėliavos.

Žinoma, likusios vėliavos ten dėl suprantamų priežasčių nei plazdena, nei plevėsuoja, tačiau sėkmingai tebestovi ten pat, kur jas į regolitą įsmeigė Mėnulyje lankęsi JAV astronautai.

kad vėliavos tebėra savo vietoje, sprendžiama iš šešėlių, kuriuos ant Mėnulio paviršiaus meta vėliavų medžiaga. Pirmoji JAV vėliava Mėnulyje iškelta 1969-ųjų liepos 20 d. per misiją „Apollo 11“ metu. Šeštoji Jungtinių Valstijų vėliava Mėnulyje iškelta 1972 gruodžio 14 d. per „Apollo 17“ misiją. Nuo tada Mėnulyje žmonės nesilankė.

„Naujausiose zondo LRO fotografijose matyti, kad Amerikos vėliavos tebestovi Mėnulio paviršiuje – trūksta tik pirmosios „Apollo 11“ vėliavos, – penktadienį pranešė palydovo duomenis analizuojančios mokslininkų grupės narys dr. Markas Robinsonas. – Tiesa, viskas būtent taip ir turi būti. Mat astronautas Buzzas Aldrinas dar prieš 43 metus raportavo, kad šios misijos atgabentą vėliavą nuvertė kylančio Mėnulio modulio „Eagle“ raketinių variklių išmetamosios dujos. Šios vėliavos šešėlio Mėnulyje nematyti, nes vėliava ne stovi, o guli.“

„Mane asmeniškai truputį nustebino faktas, kad vėliavos Mėnulio paviršiuje sėkmingai tebestovi, – neslepia M. Robinsonas. – Vis dėlto jas ten švitina nuožmūs ultravioletiniai spinduliai. Nereikia pamiršti ir sunkiai suvokiamų Mėnulio paviršiaus temperatūrų ir jų pokyčių (-170°C iki +130°C).“

„Kaip tos vėliavos atrodo dabar? Tai – jau visai kitas klausimas“, – pridūrė mokslininkas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »