Mėnulyje pastebėtos tik 5 JAV vėliavos iš 6

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

Naujausios NASA zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) palydovinės nuotraukos liudija, kad praėjus jau 40 ir daugiau metų po misijų „Apollo“, Mėnulio paviršiuje tebestūkso 5 iš 6 ten paliktų JAV vėliavų. LRO Mėnulyje nerado pirmųjų Mėnulyje pabuvojusių žmonių iš „Apollo 11“ misijos paliktos vėliavos.

Žinoma, likusios vėliavos ten dėl suprantamų priežasčių nei plazdena, nei plevėsuoja, tačiau sėkmingai tebestovi ten pat, kur jas į regolitą įsmeigė Mėnulyje lankęsi JAV astronautai.

kad vėliavos tebėra savo vietoje, sprendžiama iš šešėlių, kuriuos ant Mėnulio paviršiaus meta vėliavų medžiaga. Pirmoji JAV vėliava Mėnulyje iškelta 1969-ųjų liepos 20 d. per misiją „Apollo 11“ metu. Šeštoji Jungtinių Valstijų vėliava Mėnulyje iškelta 1972 gruodžio 14 d. per „Apollo 17“ misiją. Nuo tada Mėnulyje žmonės nesilankė.

„Naujausiose zondo LRO fotografijose matyti, kad Amerikos vėliavos tebestovi Mėnulio paviršiuje – trūksta tik pirmosios „Apollo 11“ vėliavos, – penktadienį pranešė palydovo duomenis analizuojančios mokslininkų grupės narys dr. Markas Robinsonas. – Tiesa, viskas būtent taip ir turi būti. Mat astronautas Buzzas Aldrinas dar prieš 43 metus raportavo, kad šios misijos atgabentą vėliavą nuvertė kylančio Mėnulio modulio „Eagle“ raketinių variklių išmetamosios dujos. Šios vėliavos šešėlio Mėnulyje nematyti, nes vėliava ne stovi, o guli.“

„Mane asmeniškai truputį nustebino faktas, kad vėliavos Mėnulio paviršiuje sėkmingai tebestovi, – neslepia M. Robinsonas. – Vis dėlto jas ten švitina nuožmūs ultravioletiniai spinduliai. Nereikia pamiršti ir sunkiai suvokiamų Mėnulio paviršiaus temperatūrų ir jų pokyčių (-170°C iki +130°C).“

„Kaip tos vėliavos atrodo dabar? Tai – jau visai kitas klausimas“, – pridūrė mokslininkas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »