Moksleiviai išbandė jėgas makaronų tiltų čempionate

Publikuota: 2015 m. balandžio 20 d. pirmadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko pirmasis Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ etapas – moksleivių tiltų atranka. Laimėtojų komandos tiltas atlaikė 36,8 kilogramų apkrovą ir mes iššūkį VGTU studentams čempionato finale. Atrankoje dalyvavo trys komandos iš sostinės mokyklų – Antakalnio gimnazijos, Žvėryno gimnazijos ir Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos.

Pirmasis buvo bandomas komandos „Daukša“ tiltas. Totalizatoriuje šis kūrinys sulaukė didžiausio palaikymo – komandos narių bendramoksliai spėjo, kad jis gali atlaikyti net 100 kg svorį. Tiltas, svėręs 845,15 gramų, lūžo paveiktas net 36,8 kg apkrovos.

VGTU Statybos fakulteto doktorantai antrąjį išbandė Žvėryno gimnazijos komandos „Eco“ tiltą, kuris pats svėrė 466,14 g. Dėl šio tilto patvarumo čempionato dalyviai turėjo daugiau abejonių, net patys statytojai negalėjo nuspėti, kiek jis gali atlaikyti. Nestandartinės architektūrinės išraiškos tiltas buvo įveiktas 1,2 kg apkrovos.

Paskutinis išbandytas Antakalnio gimnazijos komandos „Gimnazistai“ tiltas, svėręs 670 gramų. Sulaukęs čempionato organizatorių pagyrų dėl savo standumo, tiltas griuvo apkrautas 10,8 kg svoriu.

Po dalyvių apdovanojimo laimėtojų komandos laukė VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros doktoranto Vytauto Tamulėno patarimai, kaip pastatyti tvirtesnį tiltą. Jo komandos tiltas praėjusiais metais pasiekė Lietuvos rekordą – atlaikė net 122 kg apkrovą.

Komandai „Daukša“ pasiruošti čempionatui padėjo technologijų ir braižybos mokytojas Laurynas Dapkevičius. Jis sakė, kad dalyvavimas čempionate moksleiviams buvo įdomi patirtis, leidusi pamąstyti apie tiltų statymo praktiką ir inžinerinius sprendimus. Po specialistų komentarų komandos „Daukša“ nariai pasakojo jau žinosiantys, kaip keis tilto konstrukcijas ir kokius veiksmus atliks dėl jo tvirtumo didinimo.

Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalas vyks gegužės 7 d. 16 val. VGTU Saulėtekio rūmų 03 auditorijoje. Daugiau informacijos ir registracijos anketos ieškokite adresu makaronutiltai.vgtu.lt.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »