Mokslininkai išmoko matyti kiaurai sieną

Publikuota: 2013 m. liepos 1 d. pirmadienis

Garsaus instituto MIT darbuotojai sukūrė technologiją, kuri leidžia žiūrėti kiaurai sieną ir stebėti judančius objektus už jos. Beje, ji pagrįsta visiems įprasta Wi-Fi technologija, pervadinta Wi-Vi.

Wi-Vi esmė tokia. Sistema (o tai gali būti įprastas išmanusis telefonas su belaidžiu moduliu) siunčia silpną Wi-Fi signalą atgaline kryptimi ir seka jo atvaizdą, pagal kurį nustatomi judantys objektai – nesvarbu, ar jie matomi, ar yra už uždarų durų.

Kaip aiškina išradimo autoriai, iš tikrųjų sistema skleidžia du beveik identiškus signalus. Beje, antrasis yra itin universalus pirmojo atžvilgiu. Taigi, jei žmogus už sienos juda, tai sistema jį pastebi, o nejudančių objektų atvaizdai neregistruojami.

Wi-Vi imtuvas naudoja atvaizduoto signalo skirtumus ir geba užfiksuoti net tokius judesius, kaip pakelta ranka. Beje, tai nereiškia, kad šis išradimas suteiks galimybę realiai stebėti kitus žmones. Žinoma, kalbama tik apie scheminį už sienos esančių veiksmų atvaizdavimą.

Kalbant apie praktinį naujosios technologijos panaudojimą, mokslininkai mini tokias sritis kaip žmonių gelbėjimas arba pažangių vaizdo stebėjimo sistemų darbo organizavimas. Dar viena sritis – galimybė grįžtant naktį namo įsitikinti, kad už kampo ar artimiausios tvoros neslypi joks pavojus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »