Penkios žaidimų industrijos tendencijos 2012 m.

Publikuota: 2012 m. gruodžio 22 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Besibaigiant gruodžiui, kiekvienais metais stebimasi, kaip greitai bėga laikas, bandoma įvertinti – nuveiktus darbus, įvykusius pokyčius ir pan. Žaidimų industrijoje keliami tokie klausimai: Ar tik šiemet „Kickstarter“ programa tapo tokia populiari? Ar tikrai tik šiemet „Zynga“ investavo šimtus milijonų dolerių, braudamiesi į mobiliojo ryšio rinką? Kas dar įdomaus nutiko?

1. Sukurtos naujos „Crowdfunding“ (liet. minios finansavimo) galimybės. Per pastaruosius keletą metų žaidimų rėmimo kampanijos buvo aktyviai organizuojamos, tačiau „Tim Schafer Double Fine Adventure“ sistema atvėrė duris žaidimams, kuriuos paremti gali vis norintys. Taip buvo tinkamai pabudinta pramonė ir tartum geras spyris visiems metams.

2. Perėjimas į mobiliąją rinką. Šiais metais socialinių žaidimų kūrėjai skyrė dar daugiau laiko ir išteklių mobiliosioms platformoms. Pavyzdžiui, „Facebook“ padėjo mobiliųjų žaidimų kūrėjams, anksčiau susitelkusiems į socialinius žaidimus naršyklės pagrindu. Socialinis tinklas atvėrė naujus kanalus leisti žaidimams plisti organiškai tarp „Facebook“ draugų. Išryškėjo tokia tendencija: mobiliosios programos tampa vis galingesnės.

3. Žaidėjai išreiškė tvirtą „ne“ bet kokiems mokamiems MMO žaidimams (angl. Massive multiplayer online). Pavyzdžiui, „Funcom’s The Secret World“ žaidimas buvęs mokamas, tačiau žaidėjai protestuodami tiesiog nustojo jį žaisti, todėl kompanijai teko skubiai keisti situaciją. Itin populiarūs žaidimai, tokie kaip „World of Warcraft“ jau seniai prieinami visiems nemokamai.

4. Kritiškai smuko vidutinių žaidimų populiarumas. Mažieji kūrėjai išstumiami didžiųjų rinkos galiūnų, net jei siūlomi žaidimai pakankamai įdomūs ir į juos investuojama daug lėšų.

5. Pirmąkart pradėtas nagrinėti lyčių nelygybės klausimas žaidimų industrijoje. Kodėl žaidimų pasaulyje moterų kur kas mažiau, nei vyrų? Populiari internetinio blogo rašytoja Anita Sarkeesian pradėjo tirti tipinį moterų įvaizdį vaizdo žaidimuose. Savo pastangomis ir diskusijomis mokyklose ir universitetuose ji sulaukė neapykantos ir diskriminacijos, todėl lyčių nelygybės klausimas buvo dar kartą patvirtintas. Autorės programa buvo paremta ir paskatinta tęsti.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »