Pradedamas leisti lietuviškas e. žurnalas žaidėjams „GameON“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

Rupjūčio 9 dieną internete pasirodė pirmasis lietuviško e. žurnalo „GameON“ numeris. Tai analogų Baltijos šalyse neturintis, 130 puslapių leidinys apie vaizdo žaidimus, jų pramonę ir kultūrą, skiriantis ypatingą dėmesį Lietuvos aktualijoms.

Pirmąjį žurnalo numerį parengė jungtinė tinklaraštininkų ir žurnalistų komanda. „GameON“ jau dabar galite skaityti nemokamai interneto tarnyboje ISSU arba parsisiuntę PDF formatu iš žurnalo svetainės http://www.gameon.lt.

„Porą metų padirbėję su tinklaraščiu supratome, kad toks formatas ne visiškai atitinka mūsų lūkesčius ir misiją, kurią užsibrėžėme vykdyti. Tinklaraščiai rašomi ir skaitomi spontaniškai, tad turinys „pasimeta“ tarp skirtingų įrašų, ir kartais mums būdavo tiesiog sunku ištransliuoti vieną ar kitą mintį. Susidarė įspūdis, kad dėl turinio ir temų kaitos, prarandame kontekstą. Tapome dar vienu žaidimų apžvalgų portalu, nors iš tiesų siekiame propaguoti domėjimąsi žaidimų kultūra.

Galbūt tai skamba paradoksaliai, bet e. žurnalo formatas leis mums būti lankstesniems, o kruopščiai atrinktas ir sugrupuotas turinys bus patogus skaityti. Visi mėnesio tekstai vienoje vietoje papildys vienas kitą, tad kiekvienas rašinys turės tam tikrą kontekstą“, – apie savo sprendimą aukoti dalį tinklaraščiams skirto laiko pasakoja vienas žurnalo kūrėjų Artūras Rumiancevas.

Pirmasis žurnalo numeris – bene daugiausiai puslapių turintis vaizdo žaidimams dedikuotas leidinys Lietuvos istorijoje. Vartydami žurnalą rasite interviu su vaizdo žaidimų kūrėjais iš Lietuvos ir užsienio, naujausių vaizdo žaidimų apžvalgas, finansines įžvalgas, autorių rekomendacijas ir komentarus, šviežias elektroninio sporto naujienas ir kita. Pirmame „GameON“ numeryje taip pat svečiuosis ir viešnia iš užsienio, garsi vaizdo žaidimų kritikė ir vaizdo žaidimų kultūrą analizuojančių publikacijų autorė Leigh Aleksander.

„E. žurnalo formatas mums atveria naujų galimybių. Internete negalioja popieriaus kainos ir spaudos lankai, tad visi puslapiai priklauso mums! Tai lyg „Dievo režimo“ kodo aktyvavimas leidyboje, kai kurdami puslapius ir rikiuodami temas mes galvojame tik apie tai, kaip autoriai nori pateikti savo turinį ir kokia forma jis bus mieliausias skaitytojui. Žurnalo puslapių skaičius nebus pastovus, jų darysime lygiai tiek, kiek reikia, kad būtume visiškai patenkinti savo darbu ir tekstų kokybe. Jokio pilstymo iš tuščio į kiaurą siekiant užkamšyti skyles, – savo sprendimą ignoruoti popierių komentuoja žurnalo redaktorius Gediminas Tarasevičius.  –Tiesa, dizainą mes kuriame taip, kad nutarę išspausdinti leidinį galėtume tai daryti kad ir rytoj, tačiau kol kas tokių planų nėra.“

Žurnalas bus platinamas nemokamai, remiantis „mokėkite kiek norite“ principu. „Jei perskaitę žurnalą nutarsite jį paremti, galėsite taip ir padaryti. Tačiau kol kas „GameON“ leidžiamas ir išlaikomas tik troškimo dalintis žaismo džiaugsmu, – su šypsena teigia žurnalo bendraautorius Mantas Svidras. – Skatinsime ir patys platinsime leidinį P2P tinkluose. Manome, kad šie tinklai patys savaime yra svarbūs ir reikalingi, tad šio žurnalo išleidimas mums pasitarnaus ir kaip savotiškas lietuviškų P2P tinklų tendencijų ir kultūros tyrimas. Nors nuolat griežtai pasisakome prieš piratavimą, mes toli gražu nepritariame tiems absurdams, kuriuos nuolat krečia Lietuvoje dirbantys autorinių teisių kūrėjai. Tiesiog stengiamės kuo subtiliau atitaisyti jų padaromą žalą. Juk visuose ginčuose svarbiausias – tarpusavio supratimas, o be nuolatinio, abipusio bendravimo jis, deja, neįmanomas.“

„GameON“ bus leidžiamas kas mėnesį.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žaidimas „Ventus“ siekia mobilizuoti mokslininkus kovai su globaliniu atšilimu

Internetinė svetainė “Fold.it” patyrė neįtikėtinų atradimų proveržį, kai atlikdami AIDS tyrimus pasitelkė minios resursų (angl. crowdsourcing) dėlionės žaidimą.Visai neseniai net JAV karinis jūrų laivynas pradėjo naudoti minios resursų idėjas, siekiant atrasti novatoriškų sprend... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »