Sparčiosios ir išmaniosios gamybos produktai skinasi kelią Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Sparčiosios ir išmaniosios gamybos pritaikymo spektras yra labai platus. UAB „Smart Factory“ kuriami, projektuojami ir gaminami didelės pridėtinės vertės, unikalūs produktai, lengvai pritaikomi medicinoje, pramonėje, interjere.
UAB „Smart Factory“ veiklos pagrindinis akcentas yra unikali šiuolaikinių technologijų, skirtų virtualiems objektams materializuoti, sintezė. Įmonė disponuoja tiek adityvinės (3D spausdinimas), tiek subtraktyvinės (CNC frezavimo sistema) gamybos technologijomis. Dviejų materializavimo technologijų naudojimas klientams suteikia galimybę rinktis iš itin plataus medžiagų spektro ir leidžia materializuoti bet kokią idėją.
Sparčioji ir išmanioji gamyba grindžiama keturiomis technologijomis:
·    realybės (žmonių, daiktų, statinių ir objektų) skaitmenizavimas trimatėje erdvėje;
·    virtualių objektų kompiuterinis modeliavimas;
·    virtualių objektų materializavimas kompiuteriu valdomomis gamybinėmis priemonėmis. Virtualūs objektai gaminami juos frezuojant, pjaustant (subtraktyvi gamyba) ar 3D spausdinimo būdu liejant medžiagų sluoksnį prie sluoksnio (adityvinė gamyba);
·    materializuotų objektų apdaila.

Priklausomai nuo užsakymo pobūdžio, naudojamos viena ar kelios iš aukščiau išvardytų technologijų.
Viena iš didžiausio susidomėjimo sulaukusių UAB „Smart Factory“ produktų yra unikalios žmonių biustų ir torsų kopijos pasirinktoje medžiagoje. Sukurti žmogaus skulptūrą, priklausomai nuo jos apimties, pozos, medžiagos trunka nuo 8 iki 24 darbo valandų. Skulptūros kūrimas susideda iš techninių ir meninių darbo etapų. Techninis darbas – tai kūno paviršiaus skaitmenizavimas, iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimas bei materializavimas. Meninis darbas apima žmogaus parengimą skenuoti (tinkamos išraiškos, pozos suformavimą), iš dalies – gauto virtualaus atvaizdo modeliavimą bei skulptūros apdailą. Apdailos metu ne tik šlifuojami ir/ar poliruojami paviršiai. Medis papildomai vaškuojamas, aliejuojamas ar lakuojamos, siekiant išgauti pageidaujamą paviršiaus faktūrą ir spalvą. Be to, skulptoriaus ranka atliekamas specifinių žmogaus bruožų paryškinimas, siekiant geriau išreikšti jo unikalumą. UAB „Smart Factory“ atkuria žmogaus kūno formas ir jo bruožus 0,3 mm tikslumu, tačiau kartais prireikia kai ką pakoreguoti (pavyzdžiui, kliento pageidavimu atlikti korekciją ar virtualiai pajauninti nuskenuotą atvaizdą).
Skaitmenizuotų objektų materializavimas galimas marmure, medyje, metale, plastike.

 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »