VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus.

Trečią kartą vykusiame kūrybiškame ir azartiškame statybos konkurse dalyvavo 7 komandos. Tiltus statė ne tik studentai, bet ir moksleiviai, jų mokytojas bei VGTU absolventų komanda.

„Smagu, kad į universitete gimusią iniciatyvą šiemet įsitraukė ne tik studentai – moksleiviams buvo įdomu pamatyti ir suprasti, ką ir kaip dirba inžinieriai, o absolventai galėjo praskaidrinti darbinę rutiną ir papramogauti. Iš pasiektų rezultatų matome, kad dalyviai tobulėja, jie ne tik kruopščiai dirba prie savo projektų, bet ir domisi pasauline praktika bei naudojasi studijose įgytomis žiniomis,“ – sakė vienas iš čempionato organizatorių VGTU Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros doktorantas Adas Meškėnas.

Pirmą vietą čempionate užėmė komanda „Špikis“, kurią sudarė VGTU architektūros inžineriją studijuojantys Žygimantas Riauba ir Tomaš Seniut bei miestų inžinerijos studentė Monika Parafinaitytė. Sėkmę statybos iš makaronų konkurse jie bandė jau antrą kartą – praėjusiais metais komandos tiltas atlaikė apie pusšimtį kilogramų.

Antrąją vietą iškovojo komanda „Be 100 (k)g nelūšim“ – jų tiltas atlaikė 188,5 kilogramų apkrovą. VGTU absolventai ir praėjusių metų laimėtojai savo rezultatą pagerino daugiau nei 60 kg. Trečioji vieta atiteko komandai „Kaip pastato, taip ir stovim“, jos rezultatas – 56,1 kg.

Čempionato dalyviai tiltus konstravo iš pasirinktos formos makaronų ir klijų. Komandoje galėjo būti iki keturių narių, jų tiltas turėjo sverti iki vieno kilogramo, ilgis neviršyti 1,3 metro, aukštis – 65 centimetrų, o plotis – 13 centimetrų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »