Žaidimai, skirti mokyti chirurgus

Publikuota: 2012 m. gruodžio 25 d. antradienis

Šaltinis: ucc.lt 

Žaidimų naudojimas mokymo procese, ko gero jau nieko nestebina, tačiau yra sričių, kuriose sužaidybinimas kelia nuostabą.

Teksaso universiteto Medicinos fakulteto darbuotojai moko jaunus chirurgus minimalių invazinės robotų chirurgijos metodų. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad studentai ir paprasti žmonės – patyrę vaizdo žaidimų žaidėjai – atliekant tam tikrus veiksmus sugebėjo tiek pat, o kartais netgi daugiau, nei tikri studentai. Bandymo metu buvo tiriami robotizuoti veiksmai, pavyzdžiui, siūti, kelti ir perduoti adatą ar kitus medicininius instrumentus, naudojant robotizuotas rankas.

Tyrimas leido autoriui, dr. Sami Kilic, susidomėti vaizdo žaidimais kaip nauju būdu mokyti studentus, tiriant, kaip šiandien besitreniruojantys chirurgai skiriasi nuo ankstesnių kartų studentų.

„Kaip turėtume mokyti ateities chirurgus? Jie ateina su skirtingu pasiruošimu. Kokius dalykus jie daro? Dažniausiai labiausiai apjungiantis dalykas – tai kompiuteriniai žaidimai, visų žaidžiami kartu,“ – komentavo profesorius.

Rankų judesių įgūdžiai, reikalingi valdyti vaizdo žaidimą ekrane, yra panašūs į naudojamus chirurgijoje. Taip perduodama judėjimo kontrolė ekrane. „Tai naujas dalykas įprastoje mokymų programoje. Tačiau šie studentai, gerai įvaldę motorinius įgūdžius ir rankų judesių koordinavimą, gali mokytis simuliatoriaus pagalba. Jie pasirengę tam nuo pat pirmos dienos. Tai pakeis klasikinį chirurgų mokymą artimiausioje ateityje“.

Teksaso universiteto tyrime buvo vertinama dalyvių kompetencija daugiau nei 20–čia parametrų skirtingiems įgūdžiams tirti. 15–mečių amžiaus grupė pasirodė geriau, nei universiteto medicinos studentai. Svarbu paminėti, kad atskirame tyrime, kurio metu buvo šių paauglių paprašyta atlikti paprastas medicinines procedūras – jos atliktos blogai, rezultatai neatitiko studentų kompetencijos lygio. Tad vien žaidimų nepakanka, norint tapti geru chirurgu.

„Ateityje stojamųjų egzaminų metu planuojame tiesiogiai klausti, kokią žaidimų patirtį turi studentas,“ – sakė profesorius. „Manau, tai palengvins chirurgų mokymo procesą“.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »