Žaidimai, skirti mokyti chirurgus

Publikuota: 2012 m. gruodžio 25 d. antradienis

Šaltinis: ucc.lt 

Žaidimų naudojimas mokymo procese, ko gero jau nieko nestebina, tačiau yra sričių, kuriose sužaidybinimas kelia nuostabą.

Teksaso universiteto Medicinos fakulteto darbuotojai moko jaunus chirurgus minimalių invazinės robotų chirurgijos metodų. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad studentai ir paprasti žmonės – patyrę vaizdo žaidimų žaidėjai – atliekant tam tikrus veiksmus sugebėjo tiek pat, o kartais netgi daugiau, nei tikri studentai. Bandymo metu buvo tiriami robotizuoti veiksmai, pavyzdžiui, siūti, kelti ir perduoti adatą ar kitus medicininius instrumentus, naudojant robotizuotas rankas.

Tyrimas leido autoriui, dr. Sami Kilic, susidomėti vaizdo žaidimais kaip nauju būdu mokyti studentus, tiriant, kaip šiandien besitreniruojantys chirurgai skiriasi nuo ankstesnių kartų studentų.

„Kaip turėtume mokyti ateities chirurgus? Jie ateina su skirtingu pasiruošimu. Kokius dalykus jie daro? Dažniausiai labiausiai apjungiantis dalykas – tai kompiuteriniai žaidimai, visų žaidžiami kartu,“ – komentavo profesorius.

Rankų judesių įgūdžiai, reikalingi valdyti vaizdo žaidimą ekrane, yra panašūs į naudojamus chirurgijoje. Taip perduodama judėjimo kontrolė ekrane. „Tai naujas dalykas įprastoje mokymų programoje. Tačiau šie studentai, gerai įvaldę motorinius įgūdžius ir rankų judesių koordinavimą, gali mokytis simuliatoriaus pagalba. Jie pasirengę tam nuo pat pirmos dienos. Tai pakeis klasikinį chirurgų mokymą artimiausioje ateityje“.

Teksaso universiteto tyrime buvo vertinama dalyvių kompetencija daugiau nei 20–čia parametrų skirtingiems įgūdžiams tirti. 15–mečių amžiaus grupė pasirodė geriau, nei universiteto medicinos studentai. Svarbu paminėti, kad atskirame tyrime, kurio metu buvo šių paauglių paprašyta atlikti paprastas medicinines procedūras – jos atliktos blogai, rezultatai neatitiko studentų kompetencijos lygio. Tad vien žaidimų nepakanka, norint tapti geru chirurgu.

„Ateityje stojamųjų egzaminų metu planuojame tiesiogiai klausti, kokią žaidimų patirtį turi studentas,“ – sakė profesorius. „Manau, tai palengvins chirurgų mokymo procesą“.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »