Žaidimas padės išmokti apsaugoti medicininius duomenis

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Sveikatingumo žaidimai dažnai naudojami pacientų švietimui arba sveikos gyvensenos skatinimui. Šiuo metu tokiais žaidimais pradėjo naudotis gydytojai bei medicinos įstaigų darbuotojai.

Populiarėja elektroninių sveikatos įrašų sistemų naudojimas, o tai lemia, kad apsaugoti paciento duomenis tampa vis sudėtingiau. Nedidelėse įstaigose dažniausiai susiduriama su problemomis, siekiant tvarkingai laikytis HIPAA (sveikatos draudimo) standarto. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras sukūrė žaidimą, kuris padeda mokyti sveikatos priežiūros darbuotojus geriausios medicinos duomenų apsaugos. Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras, pasitelkęs žaidimizacijos (angl. gamification) aspektus diegia naują požiūrį, kuriuo siekiama ugdyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus priimti atsakingesnius sprendimus, susijusius su informacija apie asmens sveikatos privatumą ir saugumą.

Žaidimas „Cybersecure: Your Medical Practice“ (liet. Kibernetinė sauga: jūsų medicininė praktika) yra internetinis žaidimas, panašus į „The Sims“. Žaidėjai įsijaučia į medicinos įstaigos darbuotojo vaidmenį ir yra prašomi atsakyti į klausimus, sukurtus pagal HIPAA privatumo ir saugumo taisyklių standartą. Jei įklausimus atsakoma teisingai, laimimi taškai ir apdovanojimai, pavyzdžiui, medicininė įranga. Jei atsakymas – klaidingas, visi laimėjimai prarandami. Žaidimas suskirstytas į tris lygius, kiekviename lygyje reikia surinkti tam tikrą taškų normą, kad būtų galima pereiti į aukštesnį lygį. Žaidimo pabaigoje kiekvienas žaidėjas gauna jam skirtus paaiškinimus, kodėl jo pasirinkti atsakymai buvo neteisingi ar teisingi. Žaidime įtrauktas žodynėlis ir patarimai. Pražaisto žaidimo duomenys – gauti rezultatai galėtų padėti darbdaviams nustatyti sritis, kuriose yra būtinas papildomas mokymas ar kur yra informacinės spragos.

Žinoma, žaidimas nėra vienintelė priemonė, skirta švietimui apie HIPAA. Žaidimas trunka apie trisdešimt minučių ir apima tokias temas: paciento duomenų apsaugos strategijos, geriausi slaptažodžio saugumo pavyzdžiai, prieigos prie pacientų duomenų kontrolė, mobiliųjų prietaisų saugumo užtikrinimas ir šifravimas, antivirusinės programinės įrangos naudojimas. Kol kitos saugumo instrukcijos vis dar kuriamos, nemokamas interneto žaidimas „Cybersecure“ tampa svarbia priemone medicinos praktikoje. Kūrėjai sako, kad tai pirmasis žaidimas iš didelės švietimo žaidimų serijos, kuriuos planuojama kurti ir vystyti.

Internetiniu saugumu ypač susirūpinta praeitais metais, kai nusikaltimų skaičius ženkliai išaugo. Visame pasaulyje yra kuriami edukaciniai žaidimai ir rengiami mokymai ne tik aprašytame medicinos ar valstybiniame, bet ir privačiame sektoriuje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »