Žaidimas padės išmokti apsaugoti medicininius duomenis

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Sveikatingumo žaidimai dažnai naudojami pacientų švietimui arba sveikos gyvensenos skatinimui. Šiuo metu tokiais žaidimais pradėjo naudotis gydytojai bei medicinos įstaigų darbuotojai.

Populiarėja elektroninių sveikatos įrašų sistemų naudojimas, o tai lemia, kad apsaugoti paciento duomenis tampa vis sudėtingiau. Nedidelėse įstaigose dažniausiai susiduriama su problemomis, siekiant tvarkingai laikytis HIPAA (sveikatos draudimo) standarto. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras sukūrė žaidimą, kuris padeda mokyti sveikatos priežiūros darbuotojus geriausios medicinos duomenų apsaugos. Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras, pasitelkęs žaidimizacijos (angl. gamification) aspektus diegia naują požiūrį, kuriuo siekiama ugdyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus priimti atsakingesnius sprendimus, susijusius su informacija apie asmens sveikatos privatumą ir saugumą.

Žaidimas „Cybersecure: Your Medical Practice“ (liet. Kibernetinė sauga: jūsų medicininė praktika) yra internetinis žaidimas, panašus į „The Sims“. Žaidėjai įsijaučia į medicinos įstaigos darbuotojo vaidmenį ir yra prašomi atsakyti į klausimus, sukurtus pagal HIPAA privatumo ir saugumo taisyklių standartą. Jei įklausimus atsakoma teisingai, laimimi taškai ir apdovanojimai, pavyzdžiui, medicininė įranga. Jei atsakymas – klaidingas, visi laimėjimai prarandami. Žaidimas suskirstytas į tris lygius, kiekviename lygyje reikia surinkti tam tikrą taškų normą, kad būtų galima pereiti į aukštesnį lygį. Žaidimo pabaigoje kiekvienas žaidėjas gauna jam skirtus paaiškinimus, kodėl jo pasirinkti atsakymai buvo neteisingi ar teisingi. Žaidime įtrauktas žodynėlis ir patarimai. Pražaisto žaidimo duomenys – gauti rezultatai galėtų padėti darbdaviams nustatyti sritis, kuriose yra būtinas papildomas mokymas ar kur yra informacinės spragos.

Žinoma, žaidimas nėra vienintelė priemonė, skirta švietimui apie HIPAA. Žaidimas trunka apie trisdešimt minučių ir apima tokias temas: paciento duomenų apsaugos strategijos, geriausi slaptažodžio saugumo pavyzdžiai, prieigos prie pacientų duomenų kontrolė, mobiliųjų prietaisų saugumo užtikrinimas ir šifravimas, antivirusinės programinės įrangos naudojimas. Kol kitos saugumo instrukcijos vis dar kuriamos, nemokamas interneto žaidimas „Cybersecure“ tampa svarbia priemone medicinos praktikoje. Kūrėjai sako, kad tai pirmasis žaidimas iš didelės švietimo žaidimų serijos, kuriuos planuojama kurti ir vystyti.

Internetiniu saugumu ypač susirūpinta praeitais metais, kai nusikaltimų skaičius ženkliai išaugo. Visame pasaulyje yra kuriami edukaciniai žaidimai ir rengiami mokymai ne tik aprašytame medicinos ar valstybiniame, bet ir privačiame sektoriuje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »