Žaidimas padės išmokti apsaugoti medicininius duomenis

Publikuota: 2012 m. lapkričio 18 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Sveikatingumo žaidimai dažnai naudojami pacientų švietimui arba sveikos gyvensenos skatinimui. Šiuo metu tokiais žaidimais pradėjo naudotis gydytojai bei medicinos įstaigų darbuotojai.

Populiarėja elektroninių sveikatos įrašų sistemų naudojimas, o tai lemia, kad apsaugoti paciento duomenis tampa vis sudėtingiau. Nedidelėse įstaigose dažniausiai susiduriama su problemomis, siekiant tvarkingai laikytis HIPAA (sveikatos draudimo) standarto. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras sukūrė žaidimą, kuris padeda mokyti sveikatos priežiūros darbuotojus geriausios medicinos duomenų apsaugos. Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras, pasitelkęs žaidimizacijos (angl. gamification) aspektus diegia naują požiūrį, kuriuo siekiama ugdyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus priimti atsakingesnius sprendimus, susijusius su informacija apie asmens sveikatos privatumą ir saugumą.

Žaidimas „Cybersecure: Your Medical Practice“ (liet. Kibernetinė sauga: jūsų medicininė praktika) yra internetinis žaidimas, panašus į „The Sims“. Žaidėjai įsijaučia į medicinos įstaigos darbuotojo vaidmenį ir yra prašomi atsakyti į klausimus, sukurtus pagal HIPAA privatumo ir saugumo taisyklių standartą. Jei įklausimus atsakoma teisingai, laimimi taškai ir apdovanojimai, pavyzdžiui, medicininė įranga. Jei atsakymas – klaidingas, visi laimėjimai prarandami. Žaidimas suskirstytas į tris lygius, kiekviename lygyje reikia surinkti tam tikrą taškų normą, kad būtų galima pereiti į aukštesnį lygį. Žaidimo pabaigoje kiekvienas žaidėjas gauna jam skirtus paaiškinimus, kodėl jo pasirinkti atsakymai buvo neteisingi ar teisingi. Žaidime įtrauktas žodynėlis ir patarimai. Pražaisto žaidimo duomenys – gauti rezultatai galėtų padėti darbdaviams nustatyti sritis, kuriose yra būtinas papildomas mokymas ar kur yra informacinės spragos.

Žinoma, žaidimas nėra vienintelė priemonė, skirta švietimui apie HIPAA. Žaidimas trunka apie trisdešimt minučių ir apima tokias temas: paciento duomenų apsaugos strategijos, geriausi slaptažodžio saugumo pavyzdžiai, prieigos prie pacientų duomenų kontrolė, mobiliųjų prietaisų saugumo užtikrinimas ir šifravimas, antivirusinės programinės įrangos naudojimas. Kol kitos saugumo instrukcijos vis dar kuriamos, nemokamas interneto žaidimas „Cybersecure“ tampa svarbia priemone medicinos praktikoje. Kūrėjai sako, kad tai pirmasis žaidimas iš didelės švietimo žaidimų serijos, kuriuos planuojama kurti ir vystyti.

Internetiniu saugumu ypač susirūpinta praeitais metais, kai nusikaltimų skaičius ženkliai išaugo. Visame pasaulyje yra kuriami edukaciniai žaidimai ir rengiami mokymai ne tik aprašytame medicinos ar valstybiniame, bet ir privačiame sektoriuje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »