Atidaroma ketvirtoji pasaulyje dizaino biblioteka „Design Library“

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 29 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universitete duris atveria vienas iš pasaulinio tinklo „Design Library“ (liet. dizaino biblioteka) padalinių. Tai vos ketvirtoji tokio tipo biblioteka pasaulyje. Pirma panaši biblioteka prieš dešimt metų atidaryta Milane, jos padaliniai taip pat veikia Šanchajuje ir Stambule. Ši biblioteka – vienintelis šiaurės Europoje Italijos kultūrinės asociacijos „Design Library“ padalinys. 

„Tai nauja, moderni erdvė ir pirmoji Lietuvoje išskirtinai dizaino biblioteka, kurios tikslas – keisti visuomenės suvokimą apie dizainą kaip mokslą ir meną, supažindinti su aktualiausiomis pasaulio tendencijomis, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą dizaino srityje. Čia dizainas susijungs su kitomis disciplinomis, įvairiomis edukacinėmis veiklomis ir projektais“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas. 

„Design Library“ Kaune įkurta KTU Dizaino centrui bendradarbiaujant su „Design Library“ kultūrine organizacija. Biblioteka įsikūrė Kauno technologijos universitete,, „Santakos slėnyje“, kur taip pat yra įsteigti Medžiagų mokslo, Biomedicininės inžinerijos, Ultragarso, Maisto institutai bei verslo inkubatorius. 

„Design Library“ padalinyje Kaune bus saugoma didelė leidinių kolekcija – apie 3 tūkst. Italijos partnerių parinktų knygų, tarptautinių žurnalų, istorinių Italijos dizaino kompanijų produktų katalogų, taip pat atrinkti leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, net ekonomiką. Bibliotekos architektūrinis dizainas atkartoja unikalius Milane esančios „Design Library“ sprendimus. 

KTU „Santakos“ slėnyje rugsėjo 29 d. vyks įvadinis „Design Library Kaunas“ renginys – „Dizaino ketvirtadienis“. Jame dalyvaus Enricas Bassi – vienas iš Italijos gamybos laboratorijos „Fab Lab“ įkūrėjų, geriausiai pažįstamas kaip medinio rėmo dviračio „Rootless“ (liet. bešaknis), pagaminto naudojant skaitmenines technologijas, kūrėjas. Jis kartu su Milano „Design Library“ vadovu Lorenzu Piazzi kalbės apie skaitmeninės gamybos bei dizaino ir kūrybos ryšį. 

Pasak KTU dizaino centro, kurio iniciatyva atidaroma biblioteka, vadovės Rūtos Valušytės, italų „Design Library“ organizuojami dizaino savaitės renginiai pritraukia milijonus žmonių iš viso pasaulio. 

„Ten kuriama dizaino istorija. Mes perimame jų renginių modelį – dizaino ketvirtadienius: kviesime svečius iš užsienio, vyks žinių mainai, bus dalijamasi praktine patirtimi, vyks pradedančiųjų įmonių atstovų susitikimai. Tikimės, kad jie suburs kūrybingus žmones, skatins dalintis patirtimi ar kurti bendrus projektus su užsienio partneriais“, – sako ji. 

Šios bibliotekos atidarymas – Ūkio ministerijos organizuojamų „Inovacijų savaitės 2016“ renginių ciklo dalis. Pirmą kartą Lietuvoje rengiama „Inovacijų savaitė 2016“ vyksta rugsėjo 26–spalio 1 dienomis. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune vyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams, taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, inovacijomis besidomintiems žmonėms. 

„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su įvairiomis mokslo ir studijų institucijomis. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai. 

Detalią renginių programą galima rasti interneto svetainėje www.inovacijusavaite.lt ir socialinių tinklų „Facebook“ bei „Instagram“ Inovacijų savaitės paskyrose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »